Do Teplic prvorepublikové vozy dorazí v sobotu 19. července kolem poledne. Předtím však budou k vidění i na jiných místech v kraji.

„V pátek se veteráni zastaví na zámku v Děčíně, odkud přejedou do Ústí nad Labem. V sobotu ráno je závodní trasa dovede až do Teplic. V neděli se pak historické vozy představí na Zámku Duchcov," popsala mluvčí projektu Czech Hero Ride Kateřina Martykánová.

Na Zámeckém náměstí v Teplicích i na Zámku Duchcov bude návštěvníky čekat bohatý program. Děti se vydovádí na šlapacích autíčkách a skákacím hradu nebo se zabaví v kreativní dílně. Nebudou chybět ani soutěže a povídání o veteránech.

Ústecká Veteran Rally je zasvěcená místním automobilovým legendám Emilu Kolbenovi a Čeňku Daňkovi. „Každý závod má hlavní téma založené na příběhu konkrétního vozu a historické nebo současné osobnosti, která je většinou úzce spjatá s daným regionem," vysvětlil Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism, která závody organizuje. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i slavný vůz značky Praga Piccolo, který brázdil silnice meziválečného Československa. Ústecká rally je v pořadí šestá z devítičlenné série letošních závodů historických automobilů, které se konají po celé republice.