„Objednali jsme hořkou čokoládu s fotkou františkánského kláštera a mléčnou s radnicí a bílou věží," pochlubila se novými a originálními suvenýry pracovnice infocentra Štěpánka Petrášová. Každá tabulka váží poctivých sto gramů. Hořká je v červeném obalu a obsahuje 70 procent kakaa, mléčná v modrém a je v ní 31 procent kakaové masy.

Kromě snímků památek je na obalech čokolád odkaz na webové stránky města a tipy na významné kulturní akce jako je Masopust, Narozeniny Maxipsa Fíka, Kadaňské pivní slavnosti, Vysmáté léto, Císařský den, Vinobraní a Advent.

Čokolády budou v prodeji od pondělí, a to jen v kadaňském infocentru a v tamním marketu Dela. Každá bude za čtyřicet korun.

Pro začátek Kadaňští objednali po pěti stech kusech od každého druhu pochoutky. „Je to prý ale kvalitní čokoláda, tak pokud půjde rychle na odbyt, ještě doobjednáme," přislíbila pracovnice íčka.

Nedávno kadaňské infocentrum překvapilo suvenýry v podobě tužek s kadaňskými památkami, o které byl velký zájem, teď přišlo s dalším neotřelým nápadem. „Chceme totiž lidi překvapovat," uzavřela Štěpánka Petrášová.