Řešení své budoucnosti neřadí na první místo. Trápí ji spíše otázka, co bude s jejími dvanácti psy, které chovala na dvorku. Nemají kam jít. S tíživou životní situací jí pomáhá její sestra Zdeňka Tučková, zatím ale marně.

Sestry se obrátily na soukromý útulek Psí domov v Řepnici u Litoměřic. Tam se však dozvěděly nepříjemnou zprávu. „Řekli nám, že pejsky nevezmou. Nemáme totiž peníze na zaplacení potřebného poplatku. Kdybychom je měly, pomohli by," sdělila Tučková.

Kdo by chtěl pomoci, může se obrátit na redakci: nicole.krinkova@denik.cz

Finanční podporu Psí domov v Řepnici pro nezbytnou a kvalitní péči psů opravdu potřebuje. „Bez peněz by útulek zanikl. Vybíráme na každého malého pejska tři tisíce a velkého čtyři tisíce korun. V tomto jednorázovém poplatku je zahrnuto odblešení, odčervení, očkování, krmivo, ale i další péče. Pokud někdo uhradit poplatek nemůže, doporučila bych mu obrátit se se žádostí o výpomoc na známé nebo na obec," uvedla majitelka soukromého útulku Psí domov v Řepnici Miluše Maskulanisová.

ZDEŇKA TUČKOVÁ řeší nepříjemnou životní situaci své sestry Dany Klusové z Nových Kopist.  Pomáhá jí vyrovnat se se ztrátou nejen jejího domova, ale i domova dvanácti psů, které chová. Nenachází ale zatím žádné východisko.

Zdeňka Tučková se na Městský úřad v Terezíně s prosbou o pomoc také obrátila. Kýžené reakce se ale ani tam nedočkala. „Myslela jsem si, že nám alespoň úřady pomohou, ale nestalo se. Nevím, co dál," řekla s utrápeným výrazem Tučková.

Starostka města Terezín Růžena Čechová vidí největší problém v nemalém počtu psů. „Město už zaznamenalo několik případů, kdy zaplatilo psímu útulku za zatoulané psy. Pokud však někomu patří, jedná se o něco jiného. Když by se objevil problém týkající se pouze jednoho psa, nastalá situace by se individuálně dala nějakým způsobem řešit. Město ale finance na zaplacení poplatku za dvanáct psů najednou nemá," dodala Čechová.

ZDEŇKA TUČKOVÁ řeší nepříjemnou životní situaci své sestry Dany Klusové z Nových Kopist.  Pomáhá jí vyrovnat se se ztrátou nejen jejího domova, ale i domova dvanácti psů, které chová. Nenachází ale zatím žádné východisko.

Zatím se sestry o všech dvanáct malých kříženců dokázaly postarat. Bez střechy nad hlavou jim ale nadále nemohou zajistit nezbytný domov. „I když jsme na tom byly špatně, vždy jsme se o ně dostatečně postaraly. Ať už jsme získávaly peníze výkupem železa nebo nám pomáhaly sousedky Stejskalová a Bajtlerová, vždy byli pejsci řádně nakrmení. Teď ale potřebujeme výraznou pomoc, jinak nebudou mít kde být," uzavřela vyčerpaně Tučková.

Zdeňka Tučková se po zdlouhavém a marném hledání pomoci přímo obrátila i na Deník. Příběhem chtěla čtenáře upozornit na sestřinu nelehkou životní situaci a požádat tak o jakoukoli podporu, která by dvanácti psům zajistila nový domov nebo možnost umístění do psího útulku.

Nicole Krinková