Informace o neštěstí se začala rychle šířit po sociálních sítích. Lidé začali řešit, jak rodině pomoci.

Dům se zřítil ve chvíli, kdy u něj probíhaly výkopové práce. Dělníci tu v osudný okamžik ale nebyli, šli totiž na svačinu. Poté oznámili, že se v době zřícení v okolí domu nikdo nepohyboval.

Přesto bylo nutné prohledat trosky.

„Na místo byli vysláni speciálně vycvičení psi," uvedl operační důstojník hasičů.

Do Horního Jindřichova
v Rumburku dorazili psovodi z Turnova a z Ústí nad Labem. Oba psi shodně označili to samé místo, kde by mohl někdo pod sutinami být. Stejně nakonec reagoval 
i třetí pes vycvičený pro vyhledávání v sutinách, který do Rumburku přijel až z Mostu.

Obavy z nejhoršího se ale nakonec nepotvrdily. Po celonočním rozebírání trosek totiž v označeném místě hasiči nalezli pouze gauč. 
Z toho zřejmě psi cítili pach člověka. V domě totiž v době zřícení nikdo nebyl.

Ještě dříve, než hasiči sutiny rozebrali, se na sociálních sítích zvedla velká vlna solidarity. V rumburské diskuzní skupině na facebooku začali lidé organizovat pomoc matce s desetiletým synem. S možností pomoci se ozvalo jen do nedělního poledne několik desítek lidí.

Pomoc nabídlo také vedení města.

„K dispozici dostane městský byt. Tam je potřeba ale zapojit elektřinu, kterou se ohřívá i voda v bojleru. To bychom měli zvládnout na začátku týdne. Proto jsme obyvatelce domu nejprve nabídli na náklady města ubytování v hotelu," říká rumburský starosta Jaroslav Sykáček.

V pondělí by se pak měl sejít starosta a vedoucí odboru sociálních věcí přímo 
s ženou žijící ve zříceném domě. Společně by pak měli domluvit další pomoc nejen od města. Noc na neděli měla žena ze zříceného domu strávit v nemocnici na pozorování.

Zatím není jasné, proč se část domu zřítila. Podle některých informací se dům sesunul kvůli výkopovým pracím.

Podobné události čas od času zaměstnají záchranáře i na Děčínsku, většinou se ale obejdou bez tragických následků.

Například před dvěma lety v létě rozmetal výbuch plynu rodinný dům v Jílovém. Ani v tomto domě naštěstí v okamžiku výbuchu nikdo nebyl a létající trosky zranily jen několik lidí v okolí. Po více než ročním vyšetřování obvinila policie zaměstnance plynáren z ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle policie muž nedbal ani vnitropodnikových norem, ani těch státních.

Tragicky pak skončilo sesunutí zdi letos na jaře v Krásné Lípě, kde při opravách v jednom z místních továrních areálů sutiny zavalily dělníka. Tomu, i přes rychlý příjezd záchranky, již nebylo pomoci.

Právě tovární areály, které roky chátrají a stávají se cílem nájezdů nejrůznějších zlodějů, padají na Děčínsku nejčastěji. Tovární budovy spadly například v Krásné Lípě nebo ve Varnsdorfu.

V lednu 2007 se zřítila střecha a stropy bývalých skladů zemědělského zásobování. Sutiny zasypaly tři muže, dva z nich zahynuli. Třetího se záchranářům podařilo vyprostit. V opuštěné budově kradli kovy.