Průřez historií výstav nalezne návštěvník v pavilonu A, interaktivní expozici Ústeckého kraje v pavilonu H. „Trvalou novinkou v exteriérech výstaviště je expozice s přírodními a betonovými prvky za estrádou, kterou vytvořil náš nový partner společnost CS Beton.

Blíž k příchozím návštěvníkům se letos posunula 4. soutěžní expozice deseti okrasných zahrad, které vytvářely zahradnické firmy na téma Zahrada všech (ne)smyslů. Hodnotit je bude jak odborná porota, tak během veletrhu návštěvníci. Ti se můžou těšit každý den na pestrý doprovodný program s účastí jak odborníků, tak populárních umělců a skupin," uvedla Michaela Mokrá, manažerka obchodu pořádající společnosti Zahrada Čech.

REGIONÁLNÍ POTRAVINA
Hned první den veletrhu, pátek 9. září, bude patřit Ústeckému kraji. V programu budou vyhlášeny výsledky potravinářských soutěží. „Letos odborné poroty měly opět hodně práce. O značku Regionální potravina Ústeckého kraje 53 producentů přihlásilo 247 výrobků, v soutěži Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče jsou čísla ještě větší. Návštěvníci můžou oceněné produkty ochutnat, některé i zakoupit, a to během celého veletrhu," doplnila Ludmila Holadová, ředitelka Okresní agrární komory Most, která je organizátorem soutěže.

Veletrh bude přístupný každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 135 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 100 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 300 Kč. Zájemci, kteří si vstupenku zaplatí v předprodeji v Informačním centru na Mírovém náměstí nebo přímo na výstavišti, výrazně ušetří. Musí si však pospíšit, předplatné platí do 7. září.