Útočnicí byla podle policie žena, která společně s dalšími lidmi bez domova přebývá poblíž železničního mostu. Zraněný muž skončil v nemocnici. Všichni aktéři byli silně opilí.

Nůž zahodila do Bíliny

Na případ přišli podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného strážníci. Původně vyjeli na telefonické hlášení, že v okolí mostu pobíhá nahá žena. Tu sice nenašli, objevili ale provizorní příbytek bezdomovců, kde bylo v tu dobu pět osob.

Jeden z nich silně krvácel. "Na dotaz strážníků, kde a jak ke zranění přišel, odpověděl, že řezná zranění mu způsobila nožem dvaačtyřicetiletá žena, která byla na místě též přítomna. Tvrzení jmenovaného potvrdili i ostatní bezdomovci s tím, že nůž, kterým dotyčná bezdomovce napadla, zahodila do řeky Bíliny, která pod viadukty protéká," řekl Novotný.

Zranění se nacházelo v oblasti lýtka levé nohy. Zraněným je Peter Č. (1963), známý v Ústí všeobecně pod přezdívkou Rambo. Útočnicí byla Mária F. (1973).

"Strážníci muži poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotní záchrannou službu, která si dotyčného odvezla do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření," dodal Novotný. 

3.95 promile v krvi

Případ následně převzala Policie ČR. Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové se žena pokusila napadnout jiného muže, ten ale její útok odrazil.

"Následně způsobila bodné poranění dalšímu muži. Všichni byli značně pod vlivem alkoholu, ženě bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 3,95 promile," uvedla Hyšplerová.

Policisté případ vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví. Zatím nikoho neobvinili.

Strážníci v příbytku bezdomovců nalezli pobodaného Petera Č., známého jako Rambo.