Kvůli dlouhodobým silným mrazům dochází k tomu, že se hromadí led nad jezem a voda se rozlévá do zahrádek v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Blíží se k domům.

„Hrozí, že zaplaví chatovou oblast a několik rodinných domů v ulici Přívozní,“ upozornila tajemnice městského úřadu Lenka Antolová. Proto povodňová komise vyzvala zhruba na padesát tamních obyvatel, aby si pro jistotu připravili evakuační zavazadla a zabezpečili další majetek. „Z chatové oblasti si například odvezli auta, cenné věci by si měli odstěhovat do vyšších pater a především odvézt zvířata,“ doporučila tajemnice.

Do oblasti jsou uvedeny všechny síly a technika potřebná ke zvládnutí případné povodně. Oblast monitoruje několikrát denně městská i státní policie, hasiči a vodohospodáři. „Situaci sledujeme. V rámci Chomutovska je vůbec nejvážnější,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Povodí Ohře Jan Svejkovský. Podnik už snížil hladinu vody na jezu, takže nezbývá, než vyčkat, jak se situace vyvine. „Zatím se nelepší, ale ani nehorší ve srovnání s pondělkem,“ sdělil Svejkovský Deníku.

Ostatním obyvatelům město doporučuje, aby se vyhýbali cestám v okolí řeky, protože hrozí vysoké riziko úrazu a ohrožení života. Proto je již několik dní uzavřen veřejnosti zámecký park a Rašovická lávka. Především však varuje před tím, aby děti vstupovaly na led na řece ale i potocích. Tím, že kolísají teploty, se může led kdykoli prolomit.