Už pátý ročník tradiční Hubertovy jízdy proběhl první říjnovou sobotu v Opočně u Loun. Počasí tentokrát sice nebylo ideální, ale i přesto se zúčastnilo dvacet koní a odhadem kolem jedné stovky diváků. Koně a jezdci se procválali po okolních kopcích a pěkné přírodě lounského Podlesí.

Jízdu již tradičně zahájila fanfára Křivoklátských trubačů. Všechny jezdce, koně a diváky přivítal starosta V. Fyman a myslivci podali všem koním oves a jezdcům něco pro zahřátí. Kpt. Mgr. Petr Fiala, kaplan velitelství 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce, pronesl krátkou řeč a požehnal jednotlivě koním i jezdcům.

Během proslovů vybírali diváci nejsympatičtějšího koně. Letos se nejvíce líbil kůň Sam Anežky Lešákové. O ozvučení a hudební doprovod celého programu u sokolovny se výborně postaral DJ Tony.

Po odjezdu koní na trať pokračoval u sokolovny program pro diváky. Bohužel se kvůli zranění jednoho z koní nepovedlo uskutečnit slíbenou westernovou ukázku, ale náhradou jsme viděli krásnou koňskou drezuru v podání Lucie Boháčové. V leckterém cirkusu by určitě byla vítána. Ukázka agility obou pejsků měla rovněž úspěch, zejména se líbilo psí frisbee. Děti si mohly také vyzkoušet jízdu na poníku a hasiči pro ně ještě připravili několik her.

Do cíle u restaurace Myslivna dorazili všichni jezdci i koně. Někteří trochu unaveni, někteří trochu později, ale všichni zdraví a v dobré náladě. Účastníky na závěr opět pozdravila fanfára. Jezdci se po cestě posilnili grilovanou klobáskou a doplnili tekutiny. Po odpočinku se se svými koňmi vydali domů, ti zblízka stylově koňmo.

Milouš Červencl