Sezona na Kamencovém jezeře je ohrožená. Provozovatel Zdeněk Fojtík upozorňuje, že areál není provozuschopný ani bezpečný, protože do něj město málo investovalo. A že za stávajících podmínek ho nemůže otevřít.

Město s vyjádřením otálelo, čekalo na Fojtíkovo oficiální vyjádření. Chtělo vědět, jestli je areál na sezonu připravený. „Dostali jsme pouze dopis od právníka, že má plnou moc zastupovat provozovatele a že se vyjádří, až prostuduje materiály," prozradila Chomutovskému deníku Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport. Ta má areál na starosti.

Poté, co Chomutovský deník v pátek přinesl zprávu o ohrožené sezoně včetně rozhovoru se Zdeňkem Fojtíkem, se ke zprávám přeci jen vyjádřil primátor Daniel Černý. „My se netajíme tím, že chceme velmi nevýhodnou smlouvu na podnájem jezera vypovědět. To je podle nás hlavní důvod, proč teď pan Fojtík tvrdí, že neotevře," nechal se slyšet.

Smlouva je podle něj pro město velmi nevýhodná, na provoz doplácí ročně miliony korun. „Veškerý zisk ale jde soukromé společnosti, za kterou stojí lidé Alexandra Nováka. Jezero ale není Alexandra Nováka a jeho kolegů, má sloužit všem Chomutovanům," dodal primátor.

Alexandr Novák je s Kamencovým jezerem spojován poté, co místo Zdeňka Fojtíka přišel na schůzku s primátorem týkající se areálu. Fojtík pak v pořadu Reportéři ČT potvrdil, že Nováka požádal, aby na schůzku šel za něj. A že má od něj půjčené peníze, které do Kamencového jezera investoval.