Velkou oblibu si za dobu své existence, od roku 2008, získala odpočinková zóna V Benátkách v Lounech. Místo u Ohře mezi veslařským klubem a inundačním mostem do Dobroměřic, s cestičkami, lavičkami, zelení a především unikátní kamennou scenérií, si zamilovali mladí i staří. Přímo vybízí k pohodovému posezení, procházkám, ale také k rošťárnám.

Právě kamenná scenérie s pískovým jezírkem a čedičovými sloupy přitahuje pozornost nejvíce. A to až takovou, že je nyní nutné dílo opravit. „Dochází bohužel k celkové devastaci. Kameny je potřeba znovu staticky zajistit, protože došlo k jejich vyviklání, zmizela velká část dekorativních valounů," popsal problémy Radovan Šabata, starosta města.

A pěknému zákoutí, kde se konají i svatební obřady, nedávají „zabrat" jen lidé. Škodí také pravidelné povodně, které z jen několik desítek metrů vzdálené Ohře místo zasahují. Tím se odpočívadlo zanáší usazeninami.

Lounská radnice nyní přikročí k opravě. Cena by neměla překročit 80 tisíc korun. Bez výběrového řízení město oslovilo architekta Stanislava Špoulu. „Právě on je totiž původním autorem kamenné scenérie a je tak logické, aby ji uvedl do patřičného stavu," vysvětlil Radovan Šabata. V minulých dnech tento postup posvětila rada města. Práce by měly začít v nejbližších dnech.