To teď musí řešit představenstvo společnosti, potažmo i primátor Vít Mandík. O setkání s ním totiž otevřeným dopisem žádá šéf zdejších odborů Martin Dvořák a chce s ním řešit situaci, kterou má mít na svědomí on. Přesněji, řidič Milan Macek starší, jenž se údajně má zaštiťovat přátelstvím a podporou primátora.

O tom také hovoří otevřený dopis, který Dvořák jménem své odborové organizace a zaměstnanců podniku zaslal na magistrát a médiím v Ústí nad Labem. „Situace v naší společnosti je napjatá a toto napětí eskaluje chování a vystupování již výše zmíněného řidiče autobusu," píše Mandíkovi Dvořák.

Mezi zaměstnanci je rozšířen termín Šindlerův seznam, který obsahuje jména zaměstnanců, jenž mají být nahrazeni ve svých funkcích a jména jejich nástupců. Jde například o funkci vedoucího střediska trolejbusů.

Sám řidič Macek rozhodně tato tvrzení  odmítá s tím, že ze své pracovní pozice není schopen ovlivnit jízdní řád, ani personální otázky a ten, kdo si to myslí, je prý hlupák. „Dnes jsem měl tolik telefonátů, dokonce jsem byl na koberečku na magistrátě, kde jsem musel podat vysvětlení," řekl Ústeckému deníku.

Na otázku, proč si tedy na něj odbory stěžují, řekl, že proti němu mají výhrady, jelikož po nich  chtěl, aby se zastaly 36 řidičů, kterým byly odebrány neoprávněně prémie, což prý odbory neudělaly.

„To nejsou odbory pro řadové zaměstnance, ale pro management," kritizoval Macek. „Chtějí se mě zbavit, jelikož mám na věc jiný názor. Řekl jsem, že by někteří vedoucí měli odejít, protože podniku jen škodí a dělají vše, aby to nefungovalo. Bohužel tyhle lži z toho dopisu už mi nikdo neodpáře, ale lidé vědí, jaký jsem," dodal řidič.

Včera odbory jednaly s novým ředitelem DP Petrem Koreněm. „Byla to  informativní schůzka. O kolektivní smlouvě budeme jednat v září. Co se týče problému s řidičem, uvedeném v otevřeném dopise panu Mandíkovi, o tom jsme nejednali. Chci to řešit s panem primátorem, ten mi ale neodpověděl," dodal Dvořák.

Dvořák zároveň poukazuje, že zaměstnanec z pozice řidiče autobusu rozhoduje o personálních pozicích ve společnosti a zaštiťuje se přitom jménem a plnou podporou primátora Mandíka.
Jakub Zavoral, předseda představenstva DP, po přečtení textu otevřeného dopisu rovnou řekl, že o žádném Šindlerově seznamu neví.

„Ani já, ani nový ředitel Koreň," prohlásil Zavoral. „Navíc, nahrazení stávajících zaměstnanců zaměstnanci novými  je nepřípustné s výjimkou hrubého porušení  pracovních povinností," dodal k záležitosti.

V závěru korespondence odborář Dvořák opětovně žádá z pozice předsedy zdejších odborů o osobní setkání s primátorem. Co se toho týká, za primátora Mandíka se k pozdvižení vyjádřil Karel Rouč z jeho kanceláře, ale velmi stručně. „Pan primátor Vít Mandík dopis obdržel a projedná ho v představenstvu DPMÚL," sdělil Rouč.