Zdravotnictví, doprava, životní prostředí - na otázky z těchto tematických okruhů odpovídal v úterý 4. října Michal Kučera z Loun, člen rady města, ale i poslanec Parlamentu ČR, v on-line rozhovoru se čtenáři Žateckého a lounského Deníku. Otázky mu posílali sami čtenáři, ptali se také na momenty z jeho osobního života, řada dotazů směřovala rovněž k aktuálním problémům v Lounech, kde Michal Kučera pracuje ve vedení města. Kandiduje rovněž do krajského zastupitelstva v Ústí při volbách, které proběhnou tento týden. Je lídrem kandidátní listiny TOP 09.

Co bude s dálnicí?

Hned několik dotazů se týkalo hlavní silnice Chomutov Louny - Praha, která je kvůli opravám v žalostném stavu, cesta z Lounska a Žatecka do Prahy a zpět se prodlužuje o desítky minut. Lidé se ptali, kdy tyto opravy skončí, co by s problémem udělal M. Kučera, pokud by byl zvolen do samosprávy Ústeckého kraje, kdy bude dokončena uvedená dálnice D7 ve čtyřech pruzích jako celek.

„Situace s opravami a jejich organizací je naprosto tragická. Na tohle téma jsem už interpeloval ministra dopravy," uvedl Michal Kučera. A kdy bude dálnice komplet dokončena? „Dostavba v roce 2023, jak bylo zveřejněno, je tak trochu sci-fi," domnívá se už nyní poslanec. „Celá výstavba, resp. příprava výstavby je v rukou státní správy, zákonných lhůt a požadavků, takže žádné urychlení ze strany politiků není možné," uvedl mj. Michal Kučera.

Proč bodují komunisté?

V rozhovoru čtenářům také odpověděl, že v politice by nikdy nespolupracoval s komunisty, ale třeba také ani s hnutím Tomia Okamury. „Vím, že na severu Čech mají při mnoha volbách často velkou podporu komunisté, ale těžko říci, čím to je. Sentimentem? Ale po čem? Po špinavých otrávených řekách, kdy Bílina byla nejzničenějším tokem v republice? Po žlutém páchnoucím sirnatém vzduchu? Po mrtvých Krušných horách a měsíční krajině? I nyní, kdy jsou komunisté čtyři roky ve vedení našeho kraje, propadá Ústecký kraj ve všech ukazatelích," tvrdí M. Kučera.

A jaký je pro něj ideální den? I tak zněl jeden z dotazů. „Takový, který mohu strávit s rodinou někde v přírodě na výletě," odpověděl jednoduše M. Kučera.

Celý on-line rozhovor najdete zde!