Vydařený víkend mají za sebou lyžařská střediska v Ústeckém kraji. Jarní slunečné počasí přilákalo do areálů v sobotu i neděli stovky lyžařů.

"Vypadalo to moc dobře. Jarní počasí, sněhu dost, i když přes den to už měkne," uvedl za areál Klíny na Mostecku Josef Dlouhý. Běžkaři měli podle něj na víkend upraveno 40 kilometrů tratí, pro sjezdaře bylo k dispozici 1,5 kilometru. "V sobotu bylo parkoviště úplně plné, byli jsme na hraně. V neděli to bylo o něco slabší," dodal Dlouhý.

Zatímco v Klínech ponechají ještě týden ceny hlavní sezony, Bouřňák na Teplicku už ceny snížil o 30 procent. "Návštěvníků bylo o víkendu dost, jarní počasí lákalo," uvedl za areál Petr Benda. Ve výborné kvalitě je podle něj sjízdný Slalomák, lyžovat se také dá stále na sjezdovce Údolíčko a dětské Mikesce. "Na Teplicku teď budou jarní prázdniny, chceme to udržet v provozu ještě minimálně týden, možná i dva," nastínil Benda. Na sjezdovkách na Bouřňáku je od 20 do 30 centimetrů sněhu, k dispozici mají lyžaři 3,6 kilometru tratí.
Stále dobré podmínky pro lyžaře nabízí také Zadní Telnice na Ústecku, středisko by mohlo být v provozu až do Velikonoc. Lyžaři tam mají 6,4 kilometru tratí s 20 až 40 centimetru technického sněhu.