To prošlo loni rekonstrukcí za téměř deset milionů korun, jenže výsledek u části obyvatel města vzbudil rozpaky. Kritikům nejvíce vadí nová autobusová zastávka, která nahradila tu čtyřicet let starou. Jeden z uživatelů sociální sítě Facebook, Jirka Crcz, tak novou zastávku předělal pomocí grafického programu na čerpací stanici. Je totiž tak vysoká, že by pod ní bez větších problémů mohly parkovat 
i autobusy, které u ní nabírají cestující. Jindy ji zase lidé připodobňují k seníku.

Využití našla také legendární socha Návrat lodníka, která v minulosti stála na budově bývalého Atlantiku. Dnes stojí před knihovnou. Soše se mezi lidmi říká prakticky od dob jejího vzniku Zoufalý komunista, protože připomíná muže zoufale se držícího se za hlavu.

„Socha Návrat lodníka se původně nacházela na jižní fasádě kulturního domu Atlantic, který sloužil jako závodní klub Československé plavby labsko-oderské (ČSPLO) Děčín. Budova Atlanticu, dokončená v roce 1969, přiléhala k ředitelství ČSPLO z roku 1968. Autor, slovenský akademický sochař Ján Hučko (1910 – 1973), označil dílo heslem „Návrat" – „od severu k juhu z paluby hladí vracajúci sa lodník v póze človeka, ktorý si statočně splnil svoje úlohy"," uvedl pro web o výtvarném umění ve veřejném prostoru
v 70. a 80. letech Vetřelci a volavky děčínský historik a archivář Otto Chmelík.

Zoufalý komunista na upravených fotografiích od Mojmíra Sklenáře smutně kouká nejen na prostranství na Tyršově ulici, ale také na Dělnickou ulici.

Ta prochází již od loňského jara náročnou rekonstrukcí vodovodu a kanalizace. Během stavebních prací se ale zjistilo, že plynovod, který je pod Dělnickou ulicí, je příliš blízko plánovaným sítím. Byl totiž rekonstruován v polovině 90. let, kdy platily pro rozestup jednotlivých sítí jiné normy než dnes. Kvůli tomu bude nutné přeložit téměř půl kilometru plynového vedení.

Na podzim tak byla Dělnická ulice provizorně zasypána 
a stavební práce budou pokračovat až na jaře. Do té doby ale budou muset jezdit obyvatelé Želenic po silnici připomínající tankodrom.