Měl by také zaplatit pokutu 90.000 korun. Rozhodl o tom Okresní soud v Kladně, uvedl server Seznam.cz. Rozsudek ale není pravomocný, v případě odvolání by případ řešil Krajský soud v Praze.

Jelínek chtěl podle obžaloby 400.000 korun po muži, který byl stíhán za opakované porušení zákazu řízení. Tvrdil prý, že mu za úplatek v kauze pomůže. Podle soudce Petra Sedlaříka si ovšem chtěl Jelínek peníze nechat a neměl v úmyslu ovlivňovat dalšího litoměřického soudce.

Předání peněz údajně domlouval v litoměřické hospodě, jeho tamní setkání ale dokumentovala policie. „Dostal se do špatné životní situace, neřešil ji nejlépe, seděl často v hospodě. To je pravda. Žádný úplatek ale nepožadoval," uvedl Jelínkův obhájce Martin Luštík. Serveru Novinky.cz pak potvrdil, že se odvolá.

V kauze bylo souzeno také několik dalších lidí, mezi nimi i bývalý šéf litoměřické cizinecké policie Petr Hladký. Dostal pravomocně podmínečný trest za to, že se přes prostředníka snažil úplatkem ovlivnit jinou kauzu, v níž byl obviněn – paradoxně – z podplácení. S podmínkou odešel od soudu také Ota Güttner, který měl být účastníkem korupčního případu.