„Je to první návrh ceny, který více nebudeme komentovat," uvedla místostarostka Litvínova Erika Sedláčková. Celou záležitost budou v únoru řešit zastupitelé. Těm radní doporučují na cenu nepřistupovat a místo toho souhlasit s dalšími jednáními o odkupu například na základě znaleckého posudku.

Sám Karagavrilidis připouští, že by mohl slevit. Za vyloženě přemrštěnou ale sumu nepovažuje. „Chci 1 100 korun za metr čtvereční. Pozemek je v centru města, takže mi to přehnané nepřijde. Na tolik si to území cením. Jsem ale otevřený dalším jednáním. Finální suma může být nižší," řekl Karagavrilidis Mosteckému deníku. Do rybníka, konkrétně do jeho čištění a udržení přítoku, podle svých slov investoval stovky tisíc korun.

Pilařský rybník je ve městě palčivým tématem. Jordan Karagavrilidis rybník koupil na přelomu tisíciletí od společnosti Schoeller. Město pozemek nechtělo kvůli výši dalších investic. „Dozvěděl jsem se náhodou z novin, že je na prodej, tak jsem ho koupil. Okamžitě jsem tehdy začal na místě pracovat, čistit ho," vzpomíná Karagavrilidis. Jeho plánem bylo vybudovat tam rybářskou baštu.

Nápad se ale nikdy nepodařilo uskutečnit. Místo toho rybník už několikrát připomínal prales nebo skládku. „Chtěl jsem park oplotit. Nejsem blázen, abych tam něco vybudoval a nechal to místo volně přístupné, aby mi to tam někdo ničil. Tak se rozjel kolotoč jednání o prodeji nebo o pronájmu pozemků, na kterých jsem chtěl plot vybudovat," pokračuje Jordan Karagavrilidis, jenž mezitím získal areál Bomba v Lomu, kde začal realizovat podobný záměr, o jakém se mluvilo v Litvínově.

Podle místostarosty Milana Šťovíčka ale Karagavrilidis požadoval, aby plot platila radnice. „Chtěl oplotit úplně celý park na náklady města. To jsme zavrhli. Naopak možnosti, že si sám oplotí jenom rybník, jsme fandili, protože jsme chápali, že chce zabránit třeba možnému vandalismu," nechal se slyšet Milan Šťovíček. „My jsme se mu vždy snažili ve všem vyjít vstříc."

Na konci roku 2005 tehdejší zastupitelstvo odsouhlasilo prodej přilehlého pozemku Jordanu Karagavrilidisovi. K podpisu kupní smlouvy nedošlo. Připravena byla smlouva o budoucí kupní smlouvě. Schváleny byly také smlouvy o pronájmu. Ani na těch se ale podpisy nikdy neobjevily. Podle informací Mosteckého deníku se Karagavrilidis nedokázal s městem dohodnout na podobě oplocení a pravidlech pro veřejnost, aby lidem plot nebránil ve využívání chodníčků kolem Pilařského rybníka.

Na svém únorovém jednání by politici mohli, jak navrhuje rada, usnesení o prodeji pozemku revokovat, tedy zrušit. Jordan Karagavrilidis s tím nesouhlasí. Se zástupci města se chce sejít ještě před únorovým jednáním zastupitelů.

Pokud by město rybník v budoucnu koupilo, vytvořilo by na jeho místě s největší pravděpodobností veřejnou zeleň.