Policisté v minulých dnech zaznamenali několik případů, kdy zloději vlezli do domů, kde jejich majitelé spali. V této souvislosti policie nabádá obyvatele domů či bytů, aby byli opatrní a na noc si pečlivě zamykali svá obydlí.

Zabouchnuté dveře nejsou překážkou

„Zloději totiž kradou i v noci, kdy využívají spících občanů a právě jejich neuzamčeného bytu. Když jsou dveře pouze zabouchnuté, nečiní jim žádné velké potíže dostat se dovnitř a krást," říká Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Zatím poslední dva takové případy se odehrály tento týden na Lounsku.
„V noci na pátek vnikl do jednoho rodinného domu ve Veltěžích neznámý pachatel a z botníku odcizil sportovní boty. Zřejmě pak byl vyrušen a z místa utekl. Dveře do domu nebyly uzamčené," popsala policejní mluvčí

Druhý případ se odehrál v obci Vrbno nad Lesy. „Odemčenými dveřmi vnikl do jednoho rodinného domu neznámý pachatel a odcizil pracovní batoh a peněženku s věcmi," přiblížila J. Střelcová s tím, že oba skutky se odehrály právě v době, kdy obyvatelé domů byli doma a dveře neměli zajištěné.

Zamykejte i vchodové dveře a branky

Policisté občanům v této souvislosti doporučují, aby nezapomínali na zamykání vchodových dveří a zamykání bytu i v době své přítomnosti uvnitř, především v noci. Dobré je rovněž zamykat vstupní branku na pozemek domu. Lidé si mají v teplých dnech dát také pozor na pootevřená balkonová či větrací okna, která jsou velkým lákadlem pro zloděje.

Psali jsme: Recidivistka se vloupala do bytů, zatímco majitelé spali