Alena Barth, mladá žena žijící v Německu poblíž města Norimberku, hledá svou sestru Štěpánku. Obě dívky téměř před dvaceti lety rozdělila adopce. Mladší Štěpánka putovala do jiné rodiny, a to ve velmi útlém věku, takže není jisté, zda se na starší sestru vůbec pamatuje, pravděpodobně o ní ani neví.

„Sestřička se narodila v Kadani a její tehdejší jméno bylo Štěpánka Šimková. Dnes může mít jiné jméno i příjmení. Narodila se v roce 1998. V rámci adopce pak byla přijata do rodiny, která bydlela v Lounech. Mně tehdy bylo deset let," popsala Alena Barth, dívčím jménem Alena Šimková.

Jak uvádí, moc ráda by svou sestru ještě někdy viděla, moc ráda by se s ní setkala, ale bohužel nemá na ni žádný kontakt. Poprosila tedy o pomoc redakci našeho Deníku a jeho prostřednictvím čtenáře, zda by někdo z nich nepomohl najít ztracenou sestru, zda nezná tuto mladou ženu nebo nějakou stopu k ní ze svého okolí. „Nikdy jsem na svou sestřičku nezapomněla, často na ni myslím. Po její rodině nic nechci, nic nepožaduji, pouze bych chtěla sestru vidět, poznat a obejmout. Říci jí, jak mi chyběla," uvádí Alena Barth.

Pokud byste měli informace a dokázali této čtenářce pomoci, ozvěte se do redakce Žateckého a lounského Deníku. Zprostředkujeme kontakt.