"Připravujeme podklady," řekl primátor Mosteckému deníku. Zbourat by se měl již vybydlený a poškozený blok 7, kde byly často požáry.

Zatím posledním chánovským panelákem, který město nechalo zbourat, byl v roce 2013 průsvitný blok 12, který strašil řidiče na příjezdu do Mostu. Stavbaři ho zlikvidovali rychle během jednoho víkendu. Blok 12 se měl podle původního plánu jen ubourat a spodky přestavět na centrum sociálních služeb. Ze záměru ale sešlo. Podle tehdejších radních by to bylo mrhání dotacemi.
V roce 2002 město zbouralo v Chánově osmipodlažní blok 9 zdevastovaný v letech 1993 až 1994.

Most bude letos také řešit, co udělá se zchátralými bloky 31, 34 a 35 u sociálně vyloučené lokality Stovka. Koupi domů od firmy Euromit za 12 milionů korun, které radnice uhradí v pěti splátkách, schválilo loni v prosinci městské zastupitelstvo. Podle primátora v úvahu připadá několik variant budoucího využití. Například přebudování nemovitostí na domov pro seniory či na startovací byty pro mladé lidi. Městská pracovní skupina začne o domech u Stovky jednat ve druhé polovině března.

Most může žádat o státní dotaci na demolici prázdných budov. Získat lze až 80 procent nákladů na bourání, nejvýše pět milionů korun.