Po roce a půl se znovu otevře muzeum Zkamenělý les v Lounech. Zájemci ho najdou přímo v baště městského opevnění ve Sladovnické ulici, prakticky v sousedství známé Žatecké brány.

Objekt, zajímavý sám o sobě, obsahuje sbírku zkamenělých dřevin, stromů a větví. Většinu nashromáždil Bořek Zasadil. Jde o kusy z prvohor až třetihor se stářím od zhruba „jen" dvaceti do 350 milionů let. Návštěvníci si mohou prohlédnout přibližně tři stovky exponátů. Vše je samozřejmě doplněno popisy s místem nálezu, případně dalšími podrobnostmi. Nechybí fotografie ani kresby, jak ten který strom vypadal kdysi.

Otevírá se už pozítří

Nevšední expozice bude znovu přístupná od neděle 1. května od 13 hodin. „Máme několik nových exponátů, ale tou hlavní novinkou je, že muzeum bude mít klasickou otevírací dobu – o sobotách a nedělích od 13 do 17 hodin. V minulosti se museli návštěvníci, a to nejlépe ve skupinách, na otevření domlouvat předem," uvedl Josef Klesal, provozovatel muzea Zkamenělý les. Dodal, že tato nová otevírací doba bude platit po celou sezonu, až do konce září.

Muzeum bylo mnoho měsíců uzavřeno, řešilo se jeho financování. „Dřív jsme dostávali nějakou finanční podporu od města, ale to už není. Teď jsme se rozhodli ho provozovat bez podpory města," uzavřel J. Klesal.