Pilot měl údajně letě v nízké výšce nad řekou, zavadil o dráty, přetrhl je a pokračoval v letu. Podle dostupných informací letadlo přistálo na letišti v Panenském Týnci na Lounsku. Polovina Křešic a Třeboutice byly bez proudu. Situaci na místě řešila četa energetiků.

Zatím vše ukazuje na chybu pilota. „I z toho mála, co zatím víme, je jasné, že šlo o leteckou nekázeň pilota. V těchto místech měl letět minimálně ve výšce 300 metrů. Ty dráty jsou přibližně ve 20 metrech. Nemohlo jít ani o nácvik nouzového přistání. Takový nácvik v této lokalitě nepřichází v úvahu," řekl pro Deník Lukáš Wünsch, pilot a odborník na letectví.

Bez proudu bylo po nehodě několik obcí: Křešice, Kopisty, Nučničky, Počaply a další. „Podařilo se nám zajistit dodávku proudu z jiné strany," uvedla pro Deník Soňa Holingerová, mluvčí ČEZ. Všechny domácnosti byly znovu připojeny do středečního večera. „Opravy budou nadále pokračovat natažením nových drátů přes řeku," sdělila ve čtvrtek S. Holingerová. Škodu na majetku energetici zatím odhadují řádově na statisíce korun.

Ozvala se rána

Podle skupiny mladíků, kteří seděli u Labe na lavičce, prolétalo větší, asi sportovní letadlo docela nízko nad řekou. „Zdálo se nám to divné. Najednou se ozvala rána a bylo vidět, jak zavadil koly o dráty nad řekou. Poté trošku zavrávoral a odletěl směrem jako na Roudnici nad Labem. Mezitím bylo vidět záblesky od drátů, pak se ozvala velká rána a dráty spadly do Labe," popsali mladíci. Na místo dorazila policie a příslušníci kriminální policie s technikem, kteří se nehodou dále zabývají.

„Pilota i letadlo jsme již ztotožnili, další informace však v tuto chvíli nebudeme poskytovat. Co se týče lodní dopravy, která byla do této doby pozastavena, stanovisko musí vydat Státní plavební správa," řekla Deníku policejní mluvčí Alena Bartošová.