K tragické dopravní nehodě došlo v neděli 13. července dopoledne na Podbořansku. Na silnici mezi Bošovem a Libkovicemi, v místě objížďky výstavby rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary, se čelně střetla dvě osobní auta. Zemřeli tři lidé.

Řidič osobního vozidla zn. Chrysler vjel do protisměru, kde se čelně střetl se Škodou Octavia. Ve Škodě Octavii zemřeli na místě řidič (ročník 1961) z Roudnice nad Labem a jeho spolujezdkyně (1971) z Buštěhradu ve středních Čechách. V chrysleru byli těžce zraněni řidič (1960) ze Zruče nad Sázavou a jeho dcera (2003) z Prahy. Ta bohužel svým zraněním v pondělí ráno v plzeňské nemocnici podlehla. Její bratr (2000) je v nemocnici s lehkým zraněním.

Proč k nehodě došlo, vyšetřují žatečtí kriminalisté. Objevily se spekulace, že řidič Chrysler za volantem usnul. K případu byl přiznán soudní znalec.

Psali jsme: Při nehodě u Lubence na silnici na Prahu zemřeli dva lidé

Stejně tragická nehoda se na silnici Praha – Karlovy Vary na Podbořansku stala letos v březnu. Při čelním střetu dvou aut u Ležek zahynuli rovněž tři lidé – ruští turisté mířící do lázní v Karlových Varech.