Policisté totiž nejenže viní řidiče audi z Karlovarska z toho, že způsobil dopravní nehodu s následkem smrti, ale v jeho autě se navíc našly i drogy. Policisté před pár dny vyšetřování tragické nehody uzavřeli s návrhem na podání obžaloby.

„Řidič osobního auta značky Audi byl obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti, kde je trest odnětí svobody od 1 do 6 let. A protože byly v jeho autě nalezeny drogy, tak i z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za to je sazba odnětí svobody na šest měsíců až pět let," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Řidič ovšem přímo při nehodě pod vlivem drog ani alkoholu nebyl, ukázaly testy.

Riskantně předjížděl

K nehodě došlo loni v sobotu 23. února odpoledne poté, co 38letý řidič osobního automobilu Audi A6 jel od Prahy na Chomutov a na obchvatu Loun začal riskantně předjíždět. Čelně se pak střetl s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, které řídil 63letý Zdeněk Kovář ze Žatce. Ten na místě zemřel.

Druhého řidiče převezli záchranáři s těžkým zraněním do žatecké nemocnice a pak vrtulníkem do nemocnice v Ústí.

Sportovní a funkcionářská kariéra Zdeňka Kováře byla dlouhá léta spjata s fotbalem v Žatci a Blšanech. Jeho pohřbu v Žatci se před rokem zúčastnily stovky lidí, nechyběli na něm vrcholní funkcionáři českého fotbalu.