K několika dopravním nehodám jeli ve středu 30. března policisté v okrese Louny. U Peruce skončila řidička dodávky s autem v příkopě, u Jesenické křižovatky narazil autobus do divočáka.

Řidička dodávkového vozidla Renault Master havarovala na silnici II/237 ve směru od Peruce na Evaň ve středu, krátce před desátou hodinou dopoledne. „Mladé ženě za volantem údajně vběhla do jízdní dráhy lesní zvěř. Řidička se lekla a strhla řízení vlevo do příkopu, kde narazila do náletových dřevin. Při nehodě utrpěla lehčí újmu na zdraví a byla převezena na ošetření do nemocnice," popsala Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Alkohol u řidičky policisté vyloučili dechovou zkouškou.

Při nehodě autobusu nebyl nikdo zraněn

Další nehoda s lesní zvěří byla nahlášena ve středu večer ze silnice I/6 ve směru z Karlových Varů na Prahu. „Poblíž Jesenické křižovatky došlo ke střetu divokého prasete a linkového autobusu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob, divočák srážku nepřežil," popsala tuto nehodu lounská policejní mluvčí.

Nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky bylo podle prvotních informací příčinou dopravní nehody, která se udála ve středu, kolem půl sedmé večer, na silnici II/239 ve směru od Slavětína na Peruc. „Řidič osobního vozidla Opel Astra dostal při projíždění prudké pravotočivé zatáčky na mokrém povrchu smyk, částečně přejel do protisměru, a tam přední částí vozidla narazil do protijedoucího auta Fiat Doblo. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, dechová zkouška na alkohol byla u řidičů negativní," sdělila J. Střelcová.