„V dubnu letošního roku jsem byl osloven vedením společnosti Coal Servis, a.s., zda si vodovod nechce město odkoupit či vzít do nájmu. Po celou dobu od předání (1994) jsme byli přesvědčeni, že potrubí vedení, které dopravuje vodu z Lahoště do duchcovského koupaliště, patří městu.

Vzhledem k tomu, že město nakládá s veřejnými prostředky, nemůže si koupit něco, o čem je přesvědčeno, na základě dohledaných dokumentů, že je v jeho majetku," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Firma Coal Servis je ale opačného názoru. Už dříve se společnost pro Deník v tiskovém prohlášení vyjádřila, že přivaděč je její majetek. A tak o vlastnictví přivaděče bude muset rozhodnout až soud.

„Uvidíme, jak to dopadne. Faktem je, že jsme uspěli s návrhem na vydání předběžného opatření. Okresní soud v Mostě už před časem rozhodl, aby firma přivaděč zprovoznila. Coal Servis se však proti rozhodnutí odvolal ke Krajskému soudu do Ústí nad Labem. Na začátku srpna tohoto roku jsme obdrželi rozsudek Krajského soudu, ve kterém bylo firmě nařízeno spojit toto potrubí až do doby než bude soudně rozhodnuto ve věci vlastnictví," dodal starosta Šimbera.