Obyvatelé Lubence na Podbořansku se po letech slibů konečně dočkají. Příští rok se má začít stavět severně od městečka silniční obchvat, který odvede z Lubence tranzitní dopravu. Bude součástí budované dálnice D6 Praha - Karlovy Vary.

Čtyřkilometrový čtyřproudový obchvat Lubence je na seznamu staveb, s jejichž zahájením v příštím roce počítá ministerstvo dopravy. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v minulých dnech vypsalo výběrové řízení na firmu, která jej postaví. Projektová cena je 1,47 miliardy korun.

Stavět se má na jaře

InfoblokZdroj: DeníkŘSD v současné době dokončuje u Lubence výkup pozemků, stavět by se mělo začít příští rok na jaře. Pokud tomu tak skutečně bude, řidičům začne nový úsek sloužit na jaře 2020. „Příprava stavby běží, ale po tolika letech slibů uvěříme, až se začne skutečně stavět. Ale už se v tom udělalo tolik, že se snad opravdu příští rok začne. Pro Lubenec to bude velká úleva, provoz na silnici je enormní a nebezpečný. Budeme jenom rádi, až bude obchvat hotový," sdělil Jiří Chaloupecký, starosta Lubence.

Pro řidiče z Podbořanska a části Žatecka je potěšující zpráva, že ŘSD chce v příštím roce stavět na silnici Praha - Karlovy Vary další dva úseky. Obchvat Řevničova a Krušovic a navazující úsek k Novému Strašecí, kde dnes dálnice od Prahy končí.

Zlepšení cesty do Prahy

Po dostavbě těchto úseků ve středních Čechách se dálnice D6 prodlouží o deset kilometrů, řidičům z Podbořanska a části Žatecka se výrazně zlepší cesta do Prahy. Vyhnou se Krušovicím i Řevničovu, cesta zrychlí o několik minut. I v tomto případě se počítá s dobou výstavby tři roky.

ŘSD také v těchto případech vypsalo výběrové řízení na zhotovitele - obchvat Řevničova a Krušovic na Rakovnicku by měl vyjít na 1,58 miliardy korun. Projektová cena navazujícího úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem je pak 1,15 miliardy korun.