Současná povodeň je třetí největší od dostavby tohoto vodního díla. Výš byla v Lounech hladina řeky jen v letech 1981 a 2011. Přesto by přímo v Lounech neměly vzniknout větší škody. Především díky rozlehlé záplavové oblasti na opačném břehu, než se rozkládá město.

Výstaviště je kompletně pod vodou a dostat se například k hlavním pavilonům je prakticky nemožné. Neprojeli ani dobroměřičtí dobrovolní hasiči s avií, kteří místo v úterý ráno kontrolovali, osobní automobily jsou úplně bez šance. Také sportoviště u ZŠ P. Holého je zcela zatopené. Škody budou jako obvykle sčítat zahrádkáři. Voda zalila část kolonie Na Losech a další místa, situace ale podle zatím dostupných informací zdaleka není tak dramatická, jako v roce 2011.

Hroutí se opěrná zeď 

Naopak velké starosti mají obyvatelé dalších obcí, například Nečemic. Kvůli podmáčení se velmi pravděpodobně zbortí opěrná zeď u tamního kostela, v ohrožení je také svah. „Zeď byla už předtím ve špatném stavu, teď se bortí, vypadá to, že sjede," potvrdil Deníku Ladislav Kubiska, starosta Tuchořic, pod které Nečemice spadají.

Kvůli hrozbě zřícení zdi byla také uzavřena komunikace z Nečemic do Kounova. Padající zdivo by mohlo někoho zranit nebo ohrozit projíždějící auta. Dobrovolní hasiči z Tuchořic vyjíždějí i k dalším zásahům, odklízejí stromy, odčerpávají vodu. 

Komplikace v dopravě

Mezi Oborou a Počedělicemi byla uzavřena silnice Louny – Koštice. Komunikaci zaplavila voda, ale dala se s opatrností projet. Naopak zcela neprůjezdná je silnice mezi Černčicemi u Loun a Vršovicemi. Rovněž kvůli zaplavení.