Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miloš Zeman v Ústí: Prolomení limitů je menší zlo, než jejich zachování

Ústecký kraj - Po roce a čtvrt přijíždí prezident Miloš Zeman na oficiální návštěvu Ústeckého kraje. Jeho kroky sledujeme online. Pro aktuální informace stiskněte klávesu F5 nebo tlačítko aktualizovat.

2.2.2015 1
SDÍLEJ:

Popelník z cibuláku Miloše Zemana evidentně zaujal.Foto: DENÍK/Karel Pech

19.00 Večeří v hotelu Větruše program prvního dne návštěvy Miloše a Ivany Zemanových v Ústeckém kraji končí.

18.35 Miloš Zeman s chotí se připravují na večeři. Čeká je předkrm v podobě ovčího sýru s rozmarýnovým bramborem a hlavní jídlo. Tím jsou medailonky ze zvěřiny s bramborovým röstem 

17.42 Z Domu kultury odjel Miloš Zeman za svojí chotí do hotelu Větruše. Dnešní program prezidentského páru zakončí večeře.

17.38 Prezident republiky se podepsal do pamětní knihy města Ústí nad Labem a dekoroval prapor města stuhou prezidenta republiky.

Diskuze Miloše Zemana s Ústečany.

17.35 Diskuze Miloše Zemana s Ústečany končí. O jejím průběhu přineseme zvláštní reportáž.

17.32 První dáma dorazila k ústeckému hotelu Větruše. Následovat bude ubytování, odpočinek a čekání na manžela. Společně absolvují v 19.00 večeři, kterou pro oba dnešní program skončí.

17.00 Setkání Ústečanů s prezidentem republiky právě začíná.

16.45 K Domu kultury v Ústí začínají přicházet první zájemci o setkání s prezidentem. Zatím to ale na závratnou účast nevypadá.

16.35 Z Teplic míří Miloš Zeman zpátky do krajského města. Ve zdejším Domě kultury proběhne od 17.00 setkání s občany města Ústí nad Labem.

16.32 Prezident republiky končí svojí návštěvu v teplických lázních. Jako dárek od vedení Lázní Teplice v Čechách si hlava státu odváží reprezentativní knihu o Teplicích (Teplice – Teplitz-Schönau) autorů Zykmunda, Neuvirta, Kurandy a Špačka. V bohaté fotodokumentaci je mnoho krásných pohledů na historické Teplice i lázeňské domy. "A ještě jako malou pozornost jsme přidali tričko se symbolem lázeňského piva – Mistr lázeňský," dodala Slišková.

Ivana Zemanová při prohlídce Lorety Rumburk.

16.20 Ivana Zemanová se loučí se Šluknovským výběžkem. Z Rumburku míří zpátky do Ústí nad Labem. Cesta do hotelu Větruše, kde bude prezidentský pár po celou dobu pobytu v Ústeckém kraji ubytovaný, potrvá zhruba hodinu.

16.18 Probíhá setkání hlavy státu s vedením teplických lázní. „Návštěva pana prezidenta v Císařských lázních je poměrně krátká. Pracovní oběd s poslanci a senátory zaujímal větší část. Ale i tak máme s panem prezidentem možnost pohovořit o lázních. Rádi bychom zmínili obecně přínos lázní jako našeho národního stříbra pro zdraví a kvalitu života obyvatel. Samozřejmě bychom rádi též představili teplické lázně a jejich unikátní termální minerální prameny a erudovaný personál, což dohromady představuje 96 % úspěšnost léčby pohybového aparátu a neurologických onemocnění," uvedla Iveta Slišková, obchodní ředitelka a.s. Lázně Teplice v Čechách.

16.12 Poté, co si prohlédla křížovou chodbu, kapli a Svaté schody, zastavila se Ivana Zemanová na chvilku rozjímání ve Svaté chýši.

16.05 Společně s projektovou manažerkou Klárou Mágrovou si Ivana Zemanová prohlíží Loretu Rumburk. Prostor je pro zvýšení atmosféry dekorovaný svíčkami.

Oběd prezidenta Miloše Zemana v Císařských lázních Teplice.

16.00 Slavnostní oběd v Teplicích končí. Prezident republiky míří na setkání s vedením společnosti Lázně Teplice v Čechách, a. s.

15.58 První dáma přijíždí do Rumburku k hlavnímu vchodu do zdejší Lorety.

15.45 Zatímco účastníci oběda v Teplicích pomalu dokončují konzumaci, je dobré si připomenout, že pro Lázně Teplice v Čechách to není první prezidentská návštěva. Konkrétně lázeňskou budovu Císařské lázně v Teplicích v minulosti navštívili při své pracovní návštěvě v Ústeckém kraji také Klausovi. Tehdejší první dáma dokonce měla možnost v rámci svého programu vyzkoušet některé z procedur.

15.40 Ivana Zemanová se loučí s Mikulášovicemi a odjíždí do Rumburku.

15.30 Po krátkém setkání s vedením společnosti Mikov Mikulášovice v podnikové prodejně si Ivana Zemanová prohlíží podnikové muzeum.

15.25 Příjezd Ivany Zemanové do Mikulášovic. U vchodu do muzea firmy Mikov, která je známým výrobcem nožů, ji přivítal obchodní ředitel společnosti Jan Marek.

15.18 Na bezpečnost v okolí teplických lázní, kde probíhá prezidentské setkání s regionálními poslanci a senátory, dohlíží desítky policistů a členů ochranky. Prostor lázní je obehnán policejní páskou, provoz je zde omezen. V době příjezdu prezidentské kolony byly dočasně silnice uzavřeny. Podobně to bude vypadat při odjezdu do Ústí, kde se má prezident setkat s veřejností.

15.15 Ivana Zemanová s doprovodem opustila Vilémov a zamířila do nedalekých Mikulášovic.

15.10 Také ve Vilémově vrcholí oběd Ivany Zemanové. Podával se špenátový krém s uzeným lososem a zakysanou smetanou, pečený pstruh s rozmarýnovými brambory a ananasové plátky s jahodovým pyré. „Můj muž nebude věřit tomu, že jsem všechno ochutnala," řekla po obědě manželka hejtmana Jitka Bubeníčková.

Prezident Miloš Zeman vystupuje v Teplicích u Císařských lázní, kde ho přivítal ředitel Lázní Teplice v Čechách Štěpán Popovič.

15.00 Oběd v Císařských lázních zakončí po speciálním lázeňském zákusku a kávě likérové víno. 

14.30 Oběd v Císařských lázních je v plném proudu. Po předkrmu, kterým byla gratinovaná mozzarella v parmské šunce a hříbkovém krému, přichází na řadu hlavní chod. Hovězí krk dušený na kořenové zelenině a cibulkách, se žampióny a bramborovou kaší budou účastníci zapíjet vínem z Vinařství Pod Radobýlem.

14.15 V restauračních prostorách v areálu Císařských lázních začal aperitivem oběd prezidenta republiky s poslanci a senátory z Ústeckého kraje. Someliér vybral pro tuto příležitost šumivé víno Chateau Valtice Grandioso Brut rose.

14.12 Těsně před odchodem na oběd nezklamal primátor Teplic a nadšený kuřák Jaroslav Kubera. "Těším se na to, jak si tam pokouřím s prezidentem. Jakmile si výjimečně zapálí on, tak i já, a ne že mi to bude někdo zakazovat. V tomto platí v našem státu rovnoprávnost z ústavy," pronesl.

14.10 Prezident republiky přijel do Teplic.

Ivana Zemanová si prohlédla tkalcovnu ve Vilémově.

14.05 Také Ivana Zemanová zamířila na oběd. Ten jí přichystal šéfkuchař restaurace Mlsná koza ve Vilémově.

14.00 Miloš Zeman ukončil návštěvu porcelánky v Dubí a vyrazil do nedalekých Teplic. Tam ho čeká oběd se senátory a poslanci v Císařských lázních.

13.50 Příležitost ke krátkému rozhovoru s první dámou dostala tkadlena Yvona Šaverová. "Působí na mě jako úplně normální česká ženská," usmívala se Šaverová.

13.45 Ivana Zemanová si prohlédla tkalcovnu a živě se zajímala o provoz firmy STAP. Dotazovala se například na stáří strojů, odkud zaměstnanci do Vilémova dojíždějí, či jak firma získává pro své tradiční výrobky nové zákazníky. Seznámila se také s výrobou zipů a popruhů.

13.38 Půl hodiny před příjezdem hlavy státu se k budově Císařských lázní v Teplicích začínají scházet senátoři a poslanci zvolení za Ústecký kraj. Ti byli prezidentem pozváni na slavnostní oběd. Mezi prvními je dlouholetý primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera (ODS). Je vidět, že obědu s prezidentem přikládá velký význam. Proti všem svým zvyklostem totiž vybral ze svého šatníku jeden z nejlepších obleků, který zatím používal jen při vzácných příležitostech v Praze. 

Prezident Miloš Zeman navštívil Český porcelán v Dubí.

13.35 Miloš Zeman beseduje se zaměstnanci Českého porcelánu.

13.30 Ivana Zemanová přijíždí do Vilémova k budově ředitelství společnosti STAP, a.s., kde ji vítá generální ředitel Zdenek Raichart. Společně přecházejí do výrobní haly. 

13.20 Radost z návštěvy prezidenta neskrýval starosta Dubí. „V posledních letech město Dubí či společnost Český porcelán navštívilo několik vysokých představitelů této země, ale i zahraničních hostů např. místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, ministr kultury Daniel Herman či italský velvyslanec Pasquale D´Avino. Prezidenta republiky máme v Dubí vůbec poprvé. Jsme rádi, že se návštěva pana prezidenta Zemana podařila letos dotáhnout do konce," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

13.00 Prezident republiky dorazil do Dubí. Přátelsky se přivítal s Vladimírem Feixem, který v červnu oslaví 82. narozeniny a v dubské porcelánce pracuje již 67 let. "Přeji vám mnoho dalších let v čele společnosti. Ať se vám daří ve vaší práci i nadále," popřál nestorovi Miloš Zeman. Podal si také ruku se starostou Dubí Petrem Pípalem. "Jsem rád, že se historie Dubí začíná měnit k lepšímu," narážel Zeman na fakt, že ještě před několika lety podkrušnohorské městečko žilo v podvědomí národa zejména díky svým problémům s prostitucí. Příjezdu Zemana přihlížely v naprostém klidu dvě desítky zvědavců.        

cibulákový trojdílný etažer z pěticípých mís

12.52 Před hlavní budovou firmy Český porcelán, a. s. v Dubí prezidenta očekává vedení podniku společně s představiteli města. „Pana prezidenta přivítáme před hlavní budovou Českého porcelánu, ale setkání samotné, které bude mít dvě části, se bude odehrávat v Domě porcelánu s modrou krví. V té první se setká pan prezident s vedením naší společnosti, starostou Dubí a hejtmanem kraje. Seznámíme ho krátce z historií výroby porcelánu, která má v Dubí už 150 letou tradici i s tím, že společnost má od svého vzniku v roce 1991 stabilní vedení, ale i orgány představenstva a dozorčí rady. Nemá už osm let žádný úvěr, zcela se samofinancuje a že si denně vedeme přehled příjmů a výdajů. V druhé části programu vyjedeme společně s panem prezidentem a panem hejtmanem výtahem do prvního patra Modrodomu, kde je stálá expozice porcelánových výrobků, které se vyrábějí nejen v porcelánkách v Dubí a Duchcově, ale i v dalších porcelánkách na území Ústeckého a Karlovarského kraje. Po prohlídce bude následovat beseda s šedesáti zaměstnanci Českého porcelánu, pan prezident se zapíše do naší pamětní knihy a předáme mu jako dárek cibulákový trojdílný etažer z pěticípých mís," uvedl pro Deník Vladimír Feix, generální ředitel a.s. Český porcelán Dubí.

12.45 Kolona Ivany Zemanové odjíždí z České Kamenice a míří do Vilémova.

12.42 Ivana Zemanová poděkovala za výbornou skladbu přesnídávky. Ta se sestávala z domácích koblížků se zakysanou smetanou, jablíček v domácím těstíčku a švestek na víně se skořicí. "Složení přesnídávky jsem vybírala sama a to z našeho standardního menu," prozradila majitelka restaurace Starý klub v České Kamenici.

12.30 Po skončení pracovního setkání opouští Miloš Zeman Ústí nad Labem a vydává se do Dubí u Teplic. 

12.15 Kolona Ivany Zemanové zastavila v České Kamenici u restaurace Starý klub. Majitelka restaurace Naďa Hrušková po krátkém uvítání pozvala první dámu a její doprovod na lehké občerstvení.   

11.55 Prezident pokračuje v pracovních setkáních. V zasedacím sálu Krajského úřadu bude hovořit s řediteli krajských příspěvkových organizací, zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a zástupci odborů.

11.45 Ivana Zemanová s doprovodnou kolonou odjíždí z Ústí nad Labem. Spolujezdkyni jí dělá její tajemnice Blanka Mráčková. V dalším voze jede oficiální fotograf Ivany Zemanové Julius Filip a zástupce ředitele odboru Protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miroslav Sklenář. Posádku třetího vozidla tvoří Jitka Bubeníčková a Pavlína Hulenová.

Rozloučení prezidentského páru.

11.40 Začíná separátní program paní Ivany Zemanové. Ta se v doprovodu Jitky Bubeníčkové a asistentky hejtmana Pavlíny Hulenové vydává na Děčínsko. První zastávku udělá v České Kamenici. Prezident se s manželkou rozloučil vřelým polibkem.

Ještě před odjezdem Ivany Zemanové převzal prezidentský pár dary pocházející z Ústeckého kraje. Šlo například o sklo s českým granátem, který se těží v lomu u Podsedic na Litoměřicku. První dáma dostala od Ústeckého kraje skřítka Krušberka, který vznikl podle legendy odehrávající se v Krušných horách nedaleko Medvědí skály. Prezident si na hrad odveze také hůl z exotického dřeva bubingo, kterou pro něj vyrobili studenti z litvínovské školy. "Bubingo je charakteristické svou načervenalou barvou a je velmi tvrdé. Rukojeť je vyřezána do tvaru lva," doplnila mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Také prezident s chotí předali své dary. Oldřich Bubeníček se těší z vitráže s motivem českého lva. Jeho manželka obdržela kabelku zdobenou českými granáty. "Rozhodně není koupená v Pařížské ulici," glosoval Miloš Zeman.

11.35 Po skončení setkání s představiteli kraje, měst a obcí se prezidentský pár podepsal do pamětní knihy kraje.

11.00 V jednacím sále Zastupitelstva Ústeckého kraje začíná setkání prezidenta republiky a paní Ivany Zemanové s krajskými zastupiteli. Setkání se účastní rovněž nově zvolení starostové měst a obcí. Prezident na úvod poděkoval za výbornou organizaci celé jeho návštěvy. Hlavními tématy setkání byla dostavba dálnice D8, vyloučené lokality a problematika nepřizpůsobivých občanů a samozřejmě aktuální otázka prolomení či zachování těžebních limitů. "Prolomení těžebních limitů je menší zlo, než jejich zachování," horlil Zeman.

Prezidentský pár přivítal hejtman Oldřich Bubeníček s chotí.

10.30 V souladu s časovým harmonogramem návštěvy dorazil prezident Miloš Zeman s chotí do Ústí nad Labem. Před budovou Krajského úřadu je přivítal hejtman Oldřich Bubeníček rovněž s manželkou. Příjezd prezidentského páru proběhl prakticky bez jakékoliv pozornosti obyvatel kraje. Kromě oficiálních hostů a novinářů jej sledovali pouze náhodní kolemjdoucí.

Miloš Zeman zvolil tmavý oblek s bílou košilí a tmavě modrou vázankou. Ta velmi dobře ladila s elegantním kostýmem stejné barvy, který si oblékla jeho manželka Ivana Zemanová. Hejtman Oldřich Bubeníček přivítal prezidentský pár v tmavém obleku a bílé košili. Jeho žena Jitka Bubeníčková přišla v černých kalhotách, které doplnil černobílý kabátek. 

Během následujících tří dnů navštíví prezident Miloš Zeman Ústecko, Teplicko, Děčínsko, Mostecko a Chomutovsko.

Společný program mají manželé Zemanovi až do 11.40 hodin. Poté, co se podepíší do pamětní knihy kraje a převezmou dary, odjede Ivana Zemanová v rámci svého individuálního programu na Děčínsko. Prezident naopak v odpoledních hodinách zamíří do Dubí a Teplic.

 

Autor: Redakce

2.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Programátor 18 000 Kč

Vývojáři softwaru Android developer. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Havelkova č.p. 90/6, Olomouc., Požadavky: Anglický jazyk., Prac. doba: 9.00 - 17.00 hod., Zam. výhody: stravenky, teambuilding., Kontakt je možný POUZE e-mailem a telefonicky od 9.00 - 16.00 hod.. Pracoviště: Altair services s.r.o., Havelkova, č.p. 90, 779 00 Olomouc 9. Informace: Marek Vávra, +420 702 137 487.

Doprava a logistika - Přijmeme skladníka 33 000 Kč

Přijmeme šikovného a zodpovědného skladníka do velkoobchodu zeleniny a potravin na přípravu zboží dle objednávek. Směnný provoz (8.5hod.). Mladý kolektiv, HPP, smlouva na dobu neurčitou, fyzicky náročná práce, příjemné prostředí, zaměstnanecké výhody. Plat až 33.000 Kč HM, možnost dalšího přivýdělku, prémií po zaučení a kariérního růstu.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci OBJEDNAVATEL/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě paní Bidovská tel.: 736 223 939 nebo e-mail ucetni@makovy.cz. Požadavky: samostatnost, velmi dobrá znalost MS Office (Outlook, Excel, Word) a ČJ, dobré komunikační a organizační schopnosti, asertivita, schopnost denně řešit provozní záležitosti., Náplň práce: zajištění chodu kanceláře, organizace/evidence požadavků klientů, sjednávání pohřbů a objednávání služeb s tím spojených, komunikace se zákazníky, komunikace s dodavateli. , Nabízíme: práci na hlavní pracovní poměr, fixní plat + odměny, osobní ohodnocení, jednosměnný provoz + 2x sobota v měsíci (8:00-12:00 hod.), dotované stravování, 20 dnů dovolené. Pracoviště: Drozdovice 79, Prostějov. Pracoviště: Pavel makový-pohřební služba, s.r.o., Drozdovice, č.p. 1169, 796 01 Prostějov 1. Informace: Zdena Bidovská, +420 736 223 939.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zdravotnické vzdělání (lze bez nostrifikace), znalost ruštiny. Pracoviště: Devident s.r.o., Štěchovická, č.p. 1983, 100 00 Praha 10. Informace: Eduard Ivancevschi, +420 776 589 419.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Exekuce. Ilustrační foto.
13 9

Experti Social Watch: Největší riziko jsou pro Čechy exekuce a byty

Trenér Sparty Pavel Hapal
7

Temné dědictví. Spartu dál děsí přízrak jménem Stramaccioni

Stovka se začíná rýsovat. Harrachovské desítce přibyla další nula

Obří číslo 10, které tvoří modříny uprostřed smrků, ozvláštňuje les nad Harrachovem už dlouhá desetiletí. Pokud se však na proslulý symbol na Bílém kopci podíváte letos na podzim, uvidíte náznak další nuly. Z desítky bude stovka, která připomene 100. výročí založení Československa.

Skvosty. Plzeň zdobí vozy, kterými jezdil Masaryk, Lída Baarová nebo Sinatra

/FOTOGALERIE/ Unikátní expozice Skvosty s vůní benzinu představuje od čtvrtka do neděle v plzeňském DEPO2015 dvě stovky atraktivních automobilů. Zhruba polovinu tvoří historické vozy, druhou půlku pak luxusní automobily.

Češi patří k největším rasistům, tvrdí prestižní Harvard

Výsledky internetového projektu americké Harvardovy univerzity, která mezi lety 2002 a 2015 posbírala údaje od 288 076 Evropanů, přicházejí ve chvíli, kdy starým kontinentem opět zmítá vlna rasistických nálad.

Komentář Stanislava Šulce: Čeká nás vážná debata. O alkoholismu

Skvělá zpráva: Znovu jsme to dokázali a jsme v něčem na čelných příčkách žebříčků mezi státy Evropské unie. Horší zpráva pak je, že společně s Francouzi jsme druzí největší pijani alkoholu a v přepočtu na čistý líh toho mezi unijními partnery vypijí více jen Litevci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT