Společnost Parker Hannifin Industrial, která má v Chomutově výrobní závod, stěhuje jednu ze svých divizí. Výroba se přesouvá do německého Erfurthu. Uzavření výrobní linky se dotkne čtvrtiny zaměstnanců. Jedná se o přibližně 150 lidí.

Levněji a snáz

“Evropská divize se rozhodla sloučit celý proces obrábění kovů v rámci hydraulických hadicových armatur do jednoho místa v Erfurtu. Hlavním důvodem je přechod na nové výrobní technologie,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Jaroslav Novotný. Jinými slovy, výroba v Chomutově je v tuto chvíli již zastaralá, zatímco v Německu bude jednodušší a levnější. Přinese výraznou materiálovou úsporu.

Pohovory v Německu

Na sto padesát chomutovských zaměstnanců, kteří pracovali v dotčené divizi, skončí nejdéle do ledna příštího roku. Společnost jim učinila nabídky na jiné pracovní zařazení. „Navrhli jsme jim, že se mohou přestěhovat za prací do Německa, nebo si najít nové zaměstnání v chomutovské lokaci, či jiné pobočce, pokud to bude v průběhu tohoto přechodu možné,“ uvedl Novotný.

Přibližně na třicet zaměstnanců už projevilo zájem o práci v Německu a jejich skupina odjela na pohovor do Erfurtu. Společnost vážným zájemcům nabízí jazykové kurzy, pomoc s ubytováním a zjištěním dopravních spojů.

Další pracovníci, kteří si nemohou dovolit opustit domov, by mohli najít příležitost přímo v některé z dalších chomutovských divizí. A nemělo by se jednat jen o náhradu za jednotlivce, kteří v průběhu roku případně podají výpovědi. „Předpokládáme trvalý růst společnosti, takže by mohla být vytvořena další místa,“ nastínil tiskový mluvčí.

Společnost Parker dosud měla v Chomutově šest výrobních divizí, zachováno jich zůstane pět. V současné době zaměstnává na 550 pracovníků. Parker Hannifin podniká v České republice od roku 1991 a zaměstnává přes 1100 lidí.