Minipivovar Pivo ZLoun zaznamenal před několika týdny rok fungování. První půllitr nového originálního moku na lounském letním cvičišti načepovali v polovině loňského října. „V podstatě jsme to ani neoslavili. Nějak na to nezbyl čas," usmívá se Radek Taraba, spolumajitel a sládek minipivovaru.

Novinek je hned několik. Právě v těchto chvílích zraje v tancích vánoční speciál. „Sváteční pivo s medem dnes už není neobvyklé, my se ale rozhodli přidat kromě něj ještě další přísady, aby speciál byl opravdu něco extra vánočního – hřebíček, skořici a také zázvor," prozradil sládek. Zájemci ho budou moci ochutnat už v tomto týdnu! V plánu je dokonce i nabídka dárkových balení v PET lahvích.

Speciál krátkodobě doplní klasickou nabídku místních piv, která nyní čítá pět „modelů" – Desítka ZLoun (světlá 10°), Jantar ZLoun (polotmavý ležák 11°), Tvrďák ZLoun (světlý ležák 12°), Lyon (tmavý ležák 13°) a ALEnt (15°).

Pivo ZLoun znají už i jinde

Piva z lounského minipivovaru se za uplynulý rok prosadila i na další místa. „Točí nás v Postoloprtech, nárazově v pražských hospodách, téměř pravidelně nás mohou ochutnat návštěvníci pivotéky v Novém Strašecí a příznivce máme i v Chomutově. Tam dokonce majitel hospůdky vyměnil jednu z nejuznávanějších značek na trhu za pivo, které vaříme tady v Lounech," těší Radka Tarabu.

Recepty jsou stále původní, s kterými Pivo ZLoun začínal. „Někteří lidé mi říkají, že je to pivo lepší, než na začátku, ale receptury i způsob přípravy jsou pořád stejné. Ohlasy jsou v drtivé většině pozitivní, nepotřebovali jsme nic měnit," je spokojený sládek.

Kromě samotné varny a stylového výčepu funguje také restaurace Na letňáku. Jako celý podnik je nekuřácká, což jistě ocení i rodiny s dětmi. „Personál už se sehrál, ale kuchyni v podstatě stále dovybavujeme. Hosté někdy čekají na své jídlo podle našeho názoru příliš dlouho, což chceme odbourat," uvedl R. Taraba. Kromě hotových jídel i minutek a dalších dobrot nabízí po večerech i zábavu. Prakticky každý pátek nebo sobotu se tam konal hudební večer. A pořádně živo bude na letním cvičišti v Rybalkově ulici také poslední večer roku.