Jako první se na pódium letošních slavností postaví skupina Slza, která si především prostřednictvím internetu získala v poslední době značné množství fanoušků. Její klipy na serveru youtube viděly miliony lidí. Slza začne hrát v pátek 19. srpna v půl osmé večer v Parku Rumburské vzpoury.

Od devíti hodin pak rozduní park známé hity teplické skupiny Kabát, jejíž revival bude hrát až do půl jedenácté večer.

NEJVĚTŠÍ HVĚZDY BUDOU HRÁT V SOBOTU

Hlavní část programu letošních rumburských městských slavností se odehraje v sobotu 20. srpna. A na návštěvníky čeká opravdu pestrý program.

„Snažili jsme se program zacílit na všechny možné skupiny návštěvníků tak, aby si každý návštěvník slavností vybral to své. Zároveň jsme nastavili vstupné tak, aby bylo v našem regionu únosné," říká mluvčí rumburské radnice Dalibor Dvořák. Za páteční vstupné zaplatí návštěvníci 80 korun, sobotní je pak o 40 korun dražší. Děti a důchodci dají za sobotní vstupenku 60 korun.

Za své peníze dostanou návštěvníci opravdu pestrou zábavu.

Dopoledne, kdy vládu nad městem převezmou pohádkové bytosti, vystoupí komedianti na chůdách, děti si mohou užít pohádkového lesa nebo několika pohádek v podání různých souborů.

První sobotní hudební vystoupení začne v 15 hodin, kdy se představí legendární folková kapela Rangers.

Rangers vystřídá skupina ze Šluknovska The Pix a finalisté soutěže SuperStar Dalibor a Sabina Slepčíkovi.

NAGY, DUSILOVÁ A BEN CRISTOVAO

Po nich bude již pódium rumburských slavností patřit největším letošním hvězdám.

Krátce před osmou hodinou večer zazpívá mnohonásobná držitelka hudební ceny Anděl Lenka Dusilová, která do Rumburka přijede 
i se skupinou Baromantika.

Ve 21 hodin by neměli vynechat rumburské slavnosti příznivci slovenského zpěváka Petera Nagye, kterého proslavila řada hitů na Slovensku i v Česku.

Poslední vystoupení letošních městských slavností v Rumburku je naopak zaměřeno spíše na mladší generaci. Přesně ve 22 hodin by totiž měl začít zpívat Ben Cristovao.

NA SLAVNOSTI DÁ MĚSTO 450 TISÍC KORUN

Loni Rumburk připravil odlehčenou formu slavností. Jednak se konaly v prvním povolebním roce, ale především Rumburk sužovaly ekonomické problémy tamní nemocnice. A tak se radnice snažila ušetřit všude, kde to bylo možné. Dokonce se uvažovalo i o tom, že slavnosti vůbec nebudou. Nakonec se je podařilo uspořádat ve skromnějším formátu, kdy vystupovali především místní umělci.

Letos se městu daří již lépe, a tak bylo možné opět dát do slavností více peněz. I když dobám před posledními komunálními volbami, kdy tehdejší radnice dala na slavnosti 700 tisíc korun, se ani letošní slavnosti nepřiblíží.

„Počítáme s tím, že náklady budou necelých 700 tisíc korun a 250 tisíc korun vybereme na vstupném. Dotace z městského rozpočtu by tak měla být přibližně 450 tisíc korun," vysvětluje Dalibor Dvořák.

Děčín například pro příští rok počítá s náklady hudebního festivalu, který je součástí městských slavností, ve výši 600 tisíc korun.