Radnice jedná se dvěma nejmenovanými investory, kteří uvažují o vstupu do městské průmyslové zóny Joseph u Mostu. Schůzky proběhly v tomto týdnu. První firma chce zaměstnat až 400 lidí. „Rozhoduje se mezi naší zónou a zónou v Polsku," sdělil Mosteckému deníku primátor Jan Paparega. Firma, která se zabývá lisováním a svařováním dovezených dílů pro automobilový průmysl, se má rozhodnout v příštím týdnu.

Druhým zájemcem o pozemky je investor, který hodlá vybudovat datové centrum. Práci by v něm našlo padesát lidí. Přestože to není moc, firma má zájem o velký pozemek. Pro radnici by to byl výnosný obchod.

V zóně o rozloze 196 hektarů je volných 130 hektarů. Loni klesla cena metru čtverečního z 370 na současných 340 korun. Město nabízí pozemky od velikosti 2,5 hektaru.

Zastupitelé v červnu schválili prodej pozemků v Josephu pro výstavbu továrny na výrobu voskových svíček a aromatických dekorací do domácností. Závod společnosti Yankee Candle Europe má zaměstnat 300 až 400 lidí v průběhu tří let od zahájení provozu. Čeká se na územní rozhodnutí a podpis smlouvy. Továrna by měla začít vyrábět v roce 2017. Město za pozemky o rozloze přibližně 15 hektarů utrží 52,1 milionu korun.

Firmy mohou při splnění podmínek počítat s investičními pobídkami.

Kvůli většímu zájmu o Joseph chystá město dostavbu cest a inženýrských sítí. Projektovou dokumentaci z roku 2009 zaktualizuje pro územní řízení za 156 tisíc korun firma Báňské projekty Teplice.