Zapojit se do adopce můžete i vy – v Zambii jsou další děti, které osiřely a potřebují podpořit při vzdělávání.

„Nancy je poloviční sirotek. Žije s matkou, která prodává zeleninu na trhu," říká Lucie Fexová z občanského sdružení Naděje Zambii, která právě tuto dívku redakci 
k adopci navrhla.

800 korun za rok

V osmi letech si Nancy sice ráda hraje s panenkami, ovšem o svém budoucím povolání má již jasnou představu: Chce se stát učitelkou. V současné době chodí do čtvrté třídy v Monze.

Její školné zatím není nijak drahé – stojí 800 korun na rok. Čím ale bude Nancy starší, tím bude školné vyšší. Platí se vždy jednou ročně, stačí poslat částku na účet OS Naděje pro Zambii.

„Každý sponzor by měl obdržet minimálně jeden dopis anebo obrázek ročně a několik informačních e-mailů," popisuje Fexová postup s tím, že lidé, kteří děti adoptují, mohou také chodit na informační schůzky přímo v Děčíně, kde se dozvědí o adoptovaných dětech nové podrobnosti.

Nancy Mapulanga.Jak adoptovat?

Pokud se i vy rozhodnete pro adopci sirotka ze Zambie, stačí, když budete kontaktovat OS Naděje pro Zambii. Všechny informace a kontakty najdete na jejich webu www.nadejezambii.org.

„Celý obnos je použit na pokrytí školného pro dítě v Zambii. Dětem ve školce je ze školného zakoupena uniforma 
a starší děti, které do školy 
dojíždějí a bydlí na internátu, mají v ceně zahrnutou také stravu," píše se na webu sdružení s tím, že zaplacení školného v Zambii koordinuje paní učitelka Mercy Mbuzi.

OS Naděje pro Zambii kromě toho organizuje během roku různé akce, kde se snaží vybrat peníze na pokrytí dalších nákladů sdružení.