Drama prožili cestující v úterý 21. června ráno při cestě do zaměstnání a za studiem v autobusu ze Žatce přes Louny do Prahy. Požár značně zkomplikoval dopravu na pražském okruhu, u kolize zasahovali policisté i hasiči. Z motoru autobusu začaly šlehat vysoké plameny, lidé jej museli rychle opustit.

Motor už byl v plamenech

Do problémů se dostal autobus firmy K Servis Bohemia, který měl podle svědků poruchu i den předtím. Do Žatce údajně nedojel, museli čekat na náhradní spoj. V úterý 21. června ráno jej pak firma znovu nasadila, u Prahy ale z motoru začal vycházet dým. Ostatní řidiči začali upozorňovat šoféra autobusu troubením. Ten naštěstí rychle zastavil a cestující museli vystoupit, motor už byl v plamenech. Zadní část autobusu nakonec úplně shořela. Naštěstí se nikomu nic nestalo, cestující využívali k dopravě na nedaleký Zličín hlavně ochoty dalších řidičů, kteří jim zastavovali.

„Seběhlo se to všechno rychle. Naštěstí jsme rychle vystoupili, nikomu se nic nestalo. Hořet začalo v prostoru motoru. Když jsme se dostali ven, byly plameny už docela velké," řekla Deníku Monika Slavíková, která autobusem cestovala do zaměstnání v Praze.

Výši škody určí soudní znalec

"Hořet začalo na straně, kde je turbodmychadlo. Přesnou příčinu požáru určí vyšetřovatel hasičů. Hmotná škoda zatím nebyla vyčíslena, určí ji soudní znalec. Pro nás je rozhodující, že nikomu z cestujících se nic nestalo, všichni stačili včas vystoupit," uvedl na dotaz Deníku Petr Platil, jednatel firmy K Servis Bohemia.

Zajištění náhradního autobusu podle něj ani nebylo potřeba, protože k události došlo na okraji Prahy. Cestujícím pomohli řidiči jiných vozů, většinou na Zličín, pak pokračovali dál různými spoji MHD.

Poruchy na cestách autobusem u různých dopravců z našeho regionu do Prahy nejsou podle cestujících v posledních měsících ničím ojedinělým. V poslední době se množí stížnosti, některé autobusy mají podle svědků problémy, jsou údajně ve špatném technickém stavu.