Společnost (dříve JC Interiors Czechia) první dvě etapy stavby ukončila v roce 2012, třetí o dva roky později. "Každá jednotlivá etapa samostatně představuje deset tisíc metrů čtverečních výrobních ploch. Celkový výnos z prodeje pozemků ze strany Ústeckého kraje za všechny čtyři etapy činí v součtu 34,16 milionu korun," uvedl Ústecký kraj na svých webových stránkách.

Čtvrtou etapu výstavby firma, které vláda schválila kapitálovou podporu 63 milionů korun, nyní zahájila na pozemku o rozloze přes dva hektary. S ukončením prací počítá ještě letos.

Společnost vyrábí plastové palubní desky, dveřní výplně a další plastové součástky pro vnitřky automobilů. Ke konci loňského roku zaměstnávala 1300 lidí a ještě do konce tohoto roku plánuje přijetí dalších 200 zaměstnanců. Do rozšíření výroby investuje firma podle dřívějších informací 1,3 miliardy korun. Státní podporu vláda firmě schválila na podzim 2013.

Ve strategické průmyslové zóně Triangle pracovalo ke konci loňského roku 2865 lidí. Největším investorem je korejská firma Nexen, která plánuje výstavbu továrny na výrobu pneumatik. Vláda před týdnem schválila garance na pozemky pro továrnu. Kabinet slíbil Ústeckému kraji kompenzace za slevu na pozemky, bez garancí nechtělo hejtmanství předložit zastupitelstvu kupní smlouvu.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že jeho kabinet zřejmě pošle už letos Ústeckému kraji 113 milionů z celkových 292 milionů korun. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) poté novinářům řekl, že by zastupitelé mohli hlasovat o kupní smlouvě už na dubnovém jednání. Investice Nexenu přes 22 miliard korun je jednou z největších v historii Česka.