Zázemí pro třídenní návštěvu opět poskytne Ústí nad Labem, kde budou v hotelu Větruše po celou dobu návštěvy nocovat a večeřet. První noc zde prezidentský pár stráví už z neděle na pondělí.

Separátní program první dámy

Miloš Zeman postupně zavítá také na Děčínsko, Litoměřicko, Teplicko, Lounsko a Chomutovsko.

Oficiální část návštěvy začíná v pondělí v 10.30 příjezdem manželů Zemanových ke Krajskému úřadu Ústeckého kraje. Zde je osobně přivítá hejtman Oldřich Bubeníček s chotí Jitkou.

O půl hodiny později se prezidentský pár rozdělí. Podobně jako při předchozí návštěvě bude mít Ivana Zemanová svůj separátní program.

Její první výjezd bude směřovat do Muzea koncentračního tábora Rabštejn. První dáma se během své návštěvy setká například s klientkami Domova sv. Vincenta de Paul v Dolním Podluží či vedením Výchovného ústavu a střediska výchovné péče Pšov.

Návštěva Ivany Zemanové bude pouze dvoudenní, ukončí ji v úterý odpoledne v Žatci.

Gymnázium, elektrárna a džemy

Prezident se v pondělí setká s vedením Ústeckého kraje, zastupiteli a starosty. Pokračovat bude návštěvou děčínské společnosti zabývající se výrobou čajů, bylinných produktů a džemů. První den návštěvy zakončí v Benešově nad Ploučnicí diskusí s lidmi.

V úterý se prezident setká s bílinskými gymnazisty a občany a vedením měst Lovosice a Louny.

Poslední den zahájí návštěvou elektrárny v Ledvicích, odkud bude pokračovat do Kadaně. I zde dojde na setkání a debatu s občany. Návštěvu kraje Miloš Zeman ukončí ve středu v 17.00, kdy z Kadaně odjede do Prahy.