„Přiletěl bych večer do Paříže, sešel bych se s přáteli, zašli bychom někam na víno…" Takhle měl vypadat páteční večer chomutovského primátora Daniela Černého. Svou cestu odložil na pondělí. A možná jen díky tomu se vyhnul teroristickému běsu ve francouzské metropoli.

Jak navíc Černý Chomutovskému deníku prozradil, zamluvený měl hotel kousek od stanice metra Jaures. Jen pár bloků odtud, sotva dvacet minut chůze, postříleli teroristé v klubu Bataclan desítky lidí. „Když se podíváte na mapu Paříže a představíte si to… Cítíte, jak silně se vás to dotýká," popsal primátor, který si jako mnoho dalších podbarvil svou profilovou fotku na facebooku francouzskou trikolorou (více o tom ZDE).

Původně mělo jít o prodloužený víkend, dovolenou s pár pracovními schůzkami. Svou cestu odložil kvůli sobotní svatbě, na které byl jako oddávající. A v neděli se chtěl podívat do chomutovského divadla na taneční gala, tak letenku přebookoval na pondělí. „To je osud. I tak dávejte pozor," vzkazuje mu na facebooku jedna z Chomutovaček.

A aby toho nebylo málo, Černý už párkrát zažil, jaké to je uniknout terorismu o vlásek. „V roce 2011 jsem byl v Lutychu v době teroristického útoku (atentátník zaútočil na autobusovou zastávku plnou lidí, pět lidí zemřelo – pozn. red.), letos jsem byl zase v belgickém Verviers a týden na to tam policisté rozprášili teroristickou buňku," popisuje Černý. „Je do děsivé. Člověk cestuje po Evropě a osobně zná místa, na která pak přijede nějaký blázen odpálit bombu a zabíjet lidi…"

Černý do Paříže i přes všechny tragické události odletí. „Mluvil jsem s přáteli, jak teď vlastně vypadá normální život v Paříži. Jestli jezdí metro, zda se dá vůbec chodit po ulicích. A shodli se na tom, že přes všechnu tu hrůzu musí jít život dál, že se nesmíme nechat zastrašit," dodal.