Rudolf měřil 50 centimetrů a vážil 2,86 kilogramu, maminkou je Eva Hoření z Horního Podluží. "Miminko i maminka jsou v pořádku. Zdravotní personál je po porodu přemístil na oddělení šestinedělí děčínské nemocnice," sdělil ČTK Petr Sochůrek, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v Ústeckém kraji.

Stejně jako v minulých letech i letos čeká první miminko dar od samospráv. "Návrh je opět 15.000 korun jako finanční odměna a pak věcné dary v hodnotě 2000 korun. Návrh bude schvalovat rada," řekla ČTK mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Za existenci krajů se každý rok oceňuje první miminko. "Vloni poprvé jsme zavedli novou formu, a to první miminko narozené v zařízení Krajské zdravotní a první miminko narozené v dalším zařízení v kraji, které nespadá pod Krajskou zdravotní," upřesnila Dosedělová.

Dar od kraje tak může získat i dítě narozené v litoměřické nemocnici, které přišlo na svět krátce před sedmou hodinou. V porodnicích v Žatci, Kadani, Roudnici nad Labem i Rumburku na první dítě letošního roku v 08:00 ještě zdravotníci čekali.