Boj o chodníky, trávníky a veřejná prostranství, čisté, a tedy bez psích exkrementů, v Lounech pokračuje. Na jedné straně přibývá hromádka za hromádkou, na druhé se je snaží pracovníci technické správy uklízet. Loni sebrali a zlikvidovali odhadem pět tun psích výkalů!

V průměru z lounských ulic zmizí každý pracovní den 20 kilogramů exkrementů. „Je to samozřejmě jen odhad, my je tu nevážíme. Ale zhruba pět tun ročně by to mohlo být," odpověděl na dotaz Deníku Jaroslav Opat, ředitel Technické správy města Louny. Ta je jednou z firem, která zajišťuje péči o veřejnou zeleň.

K tomuto ohromujícímu množství je potřeba ale ještě připočíst výkaly, které po svých mazlíčcích uklízejí sami chovatelé, pokud jsou svědomití. Ty končí zpravidla ve veřejných odpadkových koších. „Také námi sebrané exkrementy končí v běžném směsném odpadu," dodal J. Opat.

Kolik chovatelů po svých zvířatech svědomitě uklízí a kolik jich naopak raději předstírá, že vykonání potřeby svého psa nevidí, to se neví. Jasný je pouze počet psů, které eviduje Městský úřad Louny. Aktuálně jich je přihlášeno 1397. Otázkou ale také zůstává, kolik dalších chlupáčů v Lounech žije a kálí „načerno".