Chomutovští radní rozhodli o převzetí Kamencového jezera zpět pod město. Nikdo se ale nikdy nedozví, kdo konkrétně pro návrh hlasoval. Radní totiž hlasovali tajně, což je něco naprosto výjimečného.

Zasedání rady nejsou veřejná, navíc se nikde nezaznamenává, který radní jak hlasoval. Pro tajné hlasování tak v podstatě není důvod. Snad jen v případě jednotného hlasování by bylo možné určit, kteří radní rozhodnutí učinili. Dá se tak říci, že radní zvolili superopatrný postup. A rovněž to ukazuje na fakt, že šlo o velice ožehavé rozhodnutí.

Podle všeho jde o obranu proti případnému soudnímu popotahování. „Je těžké rozhodovat ve státě, kdy jeden soud řekne, že korupčník má zůstat za mřížemi a druhý ho za tři týdny pustí," brání se nařčení z alibismu primátor Daniel Černý. Podobně Chomutovskému deníku odpověděl i další radní, Ladislav Drlý. „Kdyby soudy rozhodovaly v řádu dnů či týdnů, je to něco jiného. Ale někdo podá žalobu, všude se o tom bude psát, a že bylo vše v pořádku, řekne soud až za pět let. Mezitím to bude vytahovat každý, komu se to bude hodit," popisuje své obavy.

Čímž naznačil i možný druhý důvod pro tajné hlasování. Rozhodnutí převzít Kamencové jezero zpět pod město je kontroverzní krok. Většina Chomutováků to vítá, ruší se tím pro město nevýhodná smlouva. Na druhou stranu to bude město stát desítky milionů. A není vyloučeno, že v případě sporných věcí dojde i na žaloby. Toho mohou političtí soupeři současného vedení města využít. Třeba před krajskými volbami, které se konají letos na podzim.