Že se s řidiči asi něco děje, si všímají i další cestující. „Prostě furt pospíchají," zlobí se Lenka z Mostu. Jiná žena označila jednu jízdu doslova za hrůzu. „Jakoby nás chtěl trestat," popsala.

"Řidiči autobusů to mají náročné. Vše ale zvládají velmi dobře. Moc jim za to děkuji.  Marcel Dlask, šéf dopravního podniku

„Řidiči jsou opravdu vytížení víc než obvykle," potvrdil Oldřich Chyba, šéf odborů dopravního podniku. Dodal, že řidiči o náročném období dopředu věděli, podnik se jim snaží pomáhat a zákonné lhůty pro odpočinek se hlídají a dodržují. Řidičů je přesto nedostatek. Využívají se přesčasy. Permanentní stres, kterému řidiči čelí i mimo výluku, vystupňovalo také horko, autobusy nejsou klimatizované.

Výluka tramvají s náhradní autobusovou dopravou trvá od června do září. „Je to výjimečná situace. Děláme vše pro to, aby řidiči měli co nejlepší podmínky," řekl ředitel podniku Marcel Dlask. I podle něj byli včas upozorněni na možné těžkosti a počítali s nimi. „Sedím s nimi každý den u kafe a probíráme to. Drtivá většina řidičů situace chápe a zvládá," uvedl Dlask. Nábor nových na výpomoc byl, ale část z nich nečekaně omarodila. Sehnat náhradu, a kvalitní, se nepovedlo. Není z čeho brát. Podnik podle ředitele nebude riskovat s málo zkušenými brigádníky. Doprava se má zlepšit po modernizaci tramvajové trati.