Zastupitelé v pátek odpoledne schválili téměř miliardový rozpočet. Příjmy město příští rok plánuje ve výši okolo 800 milionů korun. Schodek oproti vyšším výdajům je přibližně 160 milionů korun. I když se na první pohled tváří rozpočet na příští rok jako schodkový, tak vzhledem k tomu, že má lázeňské město našetřeny peníze z minulých let, pokryjí rozdíl mezi nižšími příjmy a vyššími výdaji právě tyto rezervy.

„Ušetřených peněz máme dost, je tedy odkud brát na schodek i investice," řekl k připravenému návrhu na rozpočet vedoucí finančního odboru Roman Jodas. „Stále držíme metodu nastřádej si a potom stav, na co si vzpomeneš. Rezerva nám zaručuje to, že pokud by se cokoli stalo, dokážeme minimálně rok přežít bez toho, abychom museli dělat jakákoli drastická opatření," doplnil Kubera.

Největší investicí bude příští rok zahájení stavby zimního stadionu. V rozpočtu je na to vyčleněno 70 milionů korun. Celkové náklady na stavbu pak město odhaduje na 150 milionů. „Výběr dodavatele prostřednictvím zadání veřejné zakázky může cenu stlačit dolů, ale zároveň stavbu posunout," uvedl Jodas poté, co připravený návrh rozpočtu v listopadu doporučila ke schválení rada města.

Téměř miliardový rozpočet na příští rok v Teplicích podpořilo 20 z přítomných 26 zastu­pitelů.

Příjmy města Teplice podpoří v příštím roce výběr peněz z lázeňského poplatku a také poplatku z ubytovací kapacity. Město zpět lázeňský poplatek zavádí od 1. ledna po šesti letech, a to s odkazem na to, že již přešla vlna dopadu na tehdejší ekonomickou krizi. Návrat poplatku by do rozpočtu mohl přinést dva miliony korun. Výše lázeňského a rekreačního poplatku bude 15 korun na den, poplatek z ubytovací kapacity šest korun za jeden den.

Město příští rok počítá s velkými investičními akcemi. Nejvíc, 70 milionů korun, má jít do zahájení stavby zimního stadionu. Dalších deset milionů bude stát první etapa rekonstrukce Aquacentra, stejná částka by pak měla jít také do vybudování sportoviště na Angru. Dalších osm milionů je určených na obnovení kamerového systému městské policie. Radnice počítá i s rozsáhlou rekonstrukcí školy Buzulucká za 50 milionů korun.

„Takto postavený rozpočet nám zaručuje pohodlný život, a to jak v příštím roce, tak v dalších letech," komentoval primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS).