O středečním tragickém střetu osobního auta
s vlakem na železničním přejezdu u Rumburku mluví celé město.  V autě zahynula žena, řidič a mladá žena skončili
s vážnými poraněními v nemocnici.

Lidé se teď diví, proč k nehodě došlo. Někteří z nich mimo jiné upozorňují na to, že přejezd, kde se tragédie stala, patří k nebezpečným místům.

Posádka auta k němu dorazila ve středu v půl deváté ráno. Za volantem seděl čtyřiatřicetiletý muž, na sedadle spolujezdkyně devětapadesátiletá žena. Vzadu pak jela dvaadvacetiletá dívka. To, že seděla na zadní sedačce jí zachránilo život; právě žena na sedadle vedle řidiče se stala obětí nehody. Vlak totiž do auta narazil právě z její strany.

Auto se třemi lidmi mířilo do restaurace Dymník. Jeho posádka tam pracovala. Paradoxní je, že například žena, která zemřela, ve všední dny na Dymník nejezdí, pracuje tu především o víkendu. A řidič, který cestu do práce dobře znal, jel navíc tentokrát v jiný čas než obvykle.

Na své pracoviště tentokrát ale v pořádku nedojeli. Krátce před půl devátou vjeli na železničním přejezdu na okraji Rumburku pod vlak, v němž
v tu chvíli jelo dvacet cestujících. Na rozdíl od posádky auta vyvázli všichni bez zranění. Vlak auto tlačil ještě několik metrů po kolejích. Z auta je pak museli vyprostit hasiči.

Personál Dymníku, kde všichni tři pracovali, je z nehody zdrcen.

„Přišli jsme o skvělou kolegyni, kamarádku," napsal na sociální síť Facebook Roman Fišer z Dymníku s tím, že nemůže pochopit, proč k nehodě došlo.

„Doteď si přemítám v hlavě, jak se to mohlo stát člověku, který tudy projížděl dnes 
a denně dvanáct let. Tento přejezd byl vždy nebezpečný," upozorňuje Fišer a dodává, že  je tu špatný výhled. Vlaky tu navíc podle něj mohou jezdit 
i osmdesátkou.

Podle Drážní inspekce, která na místě nehodu šetřila, je ale jasné, že za střet s vlakem může řidič.

„Dle dosavadních zjištění to vypadá, že příčiny budou mimo železnici, tedy na straně řidiče automobilu," uvedl pro Děčínský deník mluvčí inspekce Martin Drápal.

Na přejezdu, kde se nehoda stala, nejsou závory. Světelná signalizace ale byla v okamžiku střetu podle mluvčího inspekce v pořádku.

V Ústeckém kraji jde o letošní první nehodu auta s vlakem, při které zemřel člověk. V celém Česku je letos zatím evidováno 28 obětí. Loni 
a předloni zahynuli při srážce vlaku s autem v Ústeckém kraji vždy tři lidé. Počet nehod víceméně již několik let kolísá kolem čísla deset za jeden rok, v Česku se pak každý rok stane na železničních přejezdech více než 100 dopravních nehod.