Informace o technoparty v Jindřichově získala radnice minulý týden, několik dní před jejím začátkem.

„Podařilo se nám a policii zachytit informace o místě 
i času konání," říká mluvčí rumburské radnice Dalibor Dvořák, který o překažené technoparty informoval až 
v polovině tohoto týdne.

Původně její konání měl povolit syn zemědělce hospodařícího na loukách, kde se technoparty měla konat. Samotnému zemědělci se ale něco takového nelíbilo. Pole tak pohnojil, další zemědělec dal na soukromou příjezdovou cestu zábranu, aby na louku nebylo možné dojet.

Hlavní problém, proč se lidé i města proti podobným akcím bouří, je hlučnost.

„Pokud by to končilo 
v deset nebo v jedenáct hodin večer, tak by s tím nejspíš nikdo problém neměl. Ale technoparty trvají i několik dnů v kuse," vysvětluje rumburský starosta Jaroslav Sykáček, proč se radnice rozhodla ve spolupráci se zemědělci a hlavně policií akci zabránit.

„Jsem si vědom určitých soudních rozhodnutí řešících pořádání podobných akcí. Ale pokud to bude možné, budu se vždy snažit podobným obtěžujícím akcím zabránit," dodává Sykáček. Policie měla před víkendem hlídky na všech silnicích do Rumburka a například auta s aparaturou vracela zpět.

Po oznámení o překažení technoparty na internetu se strhla vášnivá diskuze. Někteří radnici za snahy o zamezení technoparty kritizovali.

„Zamezit třídenní akci pro stovky lidí kvůli breku pár pravidelných stěžovatelů, kteří si za týden ani nevzpomenou, že nějaká akce byla a budou hledat nový podněty pro nadávání (stejně jako posledně), to opravdu stojí za zmínku, bravo," napsal například 
do rumburské diskuzní skupiny na facebooku Daniel Pajma.

Většina lidí ale snahy radnice kvitovala. Mají totiž ještě v paměti technoparty, která se na přelomu července a srpna konala 
u Kunratic u Šluknova.

Techno tehdy dunělo několik dní prakticky celým výběžkem. Na hluk si stěžovali lidé z Krásné Lípy, Varnsdorfu nebo i samotného Šluknova.

Tehdy ale radnice nemohla včas zakročit, protože pořadatelé do poslední chvíle tajili místo technoparty. O jejím konání se město i policie dozvěděly teprve ve chvíli, kdy milovníci techna začali na louku u Kunratic přijíždět.