Lehátko přijde na zhruba padesát tisíc korun. Tolik dát rodiče nemohou, ale organizátoři Plesu severočeských patriotů by jim rádi pomohli. Prostřednictvím nadačního fondu Plamínek naděje ples pomůže již potřetí.

„Nadačnímu fondu Plamínek naděje nás doporučili lékaři z Masarykovy nemocnice. Když se pak z fondu ozvali, potěšilo nás to. Péťa pomoc potřebuje," řekla maminka Klára.

Její syn trpí od narození dětskou obrnou a má i další zdravotní problémy včetně epilepsie. Má voperovaný kar-diostimulátor. S rodiči žije v rodinném domku na okraji Jílového. V přízemí pro něj chtějí zřídit koupelnu, ve které by bylo pojízdné sprchovací lehátko velkým pomocníkem.

„Náš domek není bezbariérový. Schody zdoláváme pomocí schodolezu nebo ho nosím. Váží třicet kilo, ale je poměrně dlouhý, manipulace 
v koupelně je proto obtížná a dostat ho do vany nebo z vany by bylo velmi těžké," vysvětlil tatínek Petr. Lehátko už mají vyhlédnuté.

„Jsou různé druhy, mně by vyhovovalo to za padesát tisíc korun, jsou sice i dražší a luxusnější, ale podle mě je důležité, aby splnilo to, co od něj potřebujeme. Je to zároveň taková vanička, ve které se bude moci i koupat. Koupání má Péťa moc rád," dodala Klára Jelínková.

Petr je téměř nepohyblivý, 
v létě rád vyráží na kočárku na procházky a oblíbil si i domácí bazének. V zimě ale musí být doma v teple.

„Nejraději je, když v televizi běží reklamy. V autě zase poslouchá Kabáty a Michala Davida," poznamenal tatínek.

Rodiče zahrnují nemocného syna všestrannou péčí a láskou.

„Máme štěstí na lékaře a sociální pracovníky. Vycházejí nám vstříc a snaží se pomoci. Bez nich bychom to měli mnohem těžší, moc jim děkujeme," uvedl Petr Baier.