Během 14 měsíců by nové zaměstnání v příspěvkových organizacích kraje mělo najít až 290 absolventů středních a vysokých škol, ale i 90 handicapovaných lidí a žen starajících se o nemocného člena rodiny.

V září se členové realizačního týmu soustředí hlavně na oslovování a výběr lidí, pro které jsou dva projekty v rámci Paktu nezaměstnanosti Ústeckého kraje určeny. „Nejprve zahájíme poradenské a motivační programy. V případě projektu Společně to dokážeme spustíme individuální program YouTube CV," přiblížila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Projekt má podpořit mladé lidi při hledání práce a zvýšit jejich šance na přijetí. Zapojí se do něj studenti posledních ročníků partnerských středních škol na Litvínovsku, Mostecku, Roudnicku a Děčínsku.

Druhý projekt s názvem Handicap nám nevadí pomůže především lidem v okresech Chomutov, Teplice a Most. Jeho organizátoři začnou mapováním handicapů u cílové skupiny. 

„Projekt je zaměřený na lidi po rodičovské dovolené, kteří jsou již v evidenci nezaměstnaných, nebo ty, kteří vědí, že s nimi zaměstnavatel po ukončení rodičovské dovolené nepočítá. Zapojit se mohou i ženy a muži pečující o postiženého člena rodiny nebo osoby po úraze, které se chtějí vrátit do práce," vyjmenovala Hanáčková.

Na nová pracovní místa získá Ústecký kraj 20 milionů korun z Evropského sociálního fondu. S výběrem vhodných uchazečů pomůže i úřad práce.