Fanoušci sportu v Lounech se mohou těšit na nové sedačky ve sportovní hale. Ty dosavadní, letité, dřevěné a nepříliš pohodlné, nahradí nové. V těchto dnech se připravuje výběrové řízení na dodavatele, s pracemi by se mělo začít ještě letos.

Na výměnu sedadel město původně hodlalo uvolnit sumu 600 tisíc korun. Nyní radní navrhují doplnit prostředky na rovný jeden milion korun, a to z mimořádných daňových prostředků z loterií. „Provedli jsme malý průzkum trhu a zjistili, že plánovaná částka nebude stačit," vysvětlil Radovan Šabata, starosta města. O poskytnutí dalších čtyř set tisíc korun budou v rámci rozpočtových změn v pondělí 15. září jednat zastupitelé.

Výměna začne už během podzimu

Elitery v LounechK samotné realizaci by mělo dojít ještě letos během podzimu. „Výměna sedadel proběhne za provozu a po částech. Fungování sportovní haly tak významně neovlivní," ujistil R. Šabata.

V současné době je v hledišti kolem 530 dřevěných sedaček. Jsou ještě původní z doby výstavby sportovní haly. Tedy staré asi 36 let. Počítá se s tím, že při výměně se jejich počet o něco sníží tak, aby diváci měli více pohodlí a snadněji se sestupovalo k hrací ploše. „Představujeme si podobné, jako mají v mostecké hale; z tvrzeného plastu. Ty nynější už jsou za ta léta hodně opotřebované, ve spodních řadách je ničí odletující míče," uvedl správce městského sportoviště Stanislav Svoboda.

Louny chtějí v modernizaci sportovní haly pokračovat i v příštím roce. Do investičního rozpočtu chce rada zařadit výměnu celé palubovky. Také ta už je totiž ve špatném stavu. Velkou „zásluhu" na tom má fakt, že se při poslední rekonstrukci v roce 2000 neudělal nový rošt.

Lounskou halu využívají především házenkáři, florbalisté, volejbalisté, konají se tam také sportovní akce pro školy a rovněž oblíbené taneční soutěže.