Další poruchy byly hlášeny na nízkém napětí. Většinu dodávek už se ale do rána podařilo obnovit, někde se ještě pracuje, sdělila mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

Sever Čech zasáhly silné bouřky v sobotu v podvečer. Na některých místech spadlo až 50 litrů vody na metr čtvereční. Extrémní srážky hlásí některé stanice Povodí Ohře. Třeba na stanici Bílina na Chomutovsku spadlo za posledních 24 hodin více než 74 litrů vody na metr čtvereční. Extrémní srážky hlásí také většina stanic Povodí Labe v Jizerských horách. Nejvíc - 60 litrů na metr naměřila stanice Harcov u Liberce.

Bouřky provázel silný vítr, který vyvracel a lámal stromy. "Nejčastější příčinou poruch na elektrickém vedení byl pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče a ulomené izolátory," řekla Holingerová. V Ústeckém kraji byla výpadky nejvíce postižena oblast Děčínska, Litoměřicka a Ústecka, v Libereckém zůstalo nejvíc domácností bez proudu na Liberecku v Lázních Kunratice nebo Vlčetín a také na Českolipsku.

"Nejhorší situace byla na Českolipsku v oblasti Doks a Okna. Zde jsme měli velké problémy se k poruchám vůbec dostat. Kvůli stromům popadaným přes silnici a silně podmáčenému terénu," popsala situaci Holingerová. Během večera a noci se podle ní podařilo většinu poruch odstranit a dodávky elektřiny obnovit.

Na opravě poruch se stále pracuje na vedení vysokého napětí v Blíževedlích nedaleko Mimoně a stále zůstává pět poruch na nízkém napětí v obou krajích. "Jedná se už o běžnou poruchovost, předpokládáme obnovení dodávek během dopoledne či krátce po poledni," dodala mluvčí ČEZ.