Ledničky, pračky, ale i další zboží a služby si měl Kohout objednávat na několik občanských sdružení. Za zboží ale nikdy nezaplatil. Soud jej za to nyní poslal na sedm let do vězení – horní sazba za podvod je přitom osm let.
„V únoru 2013 si objednal pojezdové pásy na bagr, objednané na Sdružení pro Rozvoj Ústeckého kraje. Zboží samozřejmě nezaplatil, jedná se o částku bezmála 48 tisíc korun," napsal Deníku majitel firmy z Olomouce zabývající se dodávkami náhradních dílů na stavební stroje.

A podobně podvedených jsou desítky. Celkem měl způsobit škodu za stovky tisíc korun. Kohout spolu se svými společníky bez rozpaků objednával zboží, ačkoliv věděl, že za něj nezaplatí. Podle televize Nova si vše nechával posílat na rumburské vlakové nádraží, kde měla jeho sdružení sídlo. Kromě sdružení pro rozvoj Ústeckého kraje to byla například Asociace filmařů a producentů.

Pro Kohouta není sedmiletý trest jediný, který mu hrozí. Měl by si také dosedět deset měsíců z původního trestu za cestování po světě jménem tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana.

Kromě toho jej podle informací Deníku čekají kvůli dalším podvodům další soudní jednání.

Rozsudek děčínského okresního soudu nezůstal bez odezvy ani na sociálních sítích.

„Teď přichází další Kohoutova etapa života něco na způsob Vykoupení z věznice Shawshank 2 po česku… Podle mě to pro něj jen další výzva, tohle ještě nezkusil," napsal jeden z uživatelů sociální sítě facebook na profil Lukáše Kohouta.

Lukáš Kohout se soudnímu řízení dlouhodobě vyhýbal. 
I proto se na něj soud rozhodl přibližně před měsícem uvalit vazbu. Novinářům dokonce před svým zadržením a odvozem do vazební věznice v Litoměřicích sebevědomě tvrdil, že nikdy do vězení nenastoupí. Využíval totiž všech možností, jak všechna soudní jednání prodlužovat.

Jen několik dní před zadržením měl Kohout další problémy. Policie totiž zadržela řidiče, který byl pod vlivem drog. Údajně se mělo jednat
o řidiče auta, které Kohout využíval jako volební při komunálních volbách ve Varnsdorfu. V nich ale Kohout propadl, stejně jako neuspěl na jaře ve volbách do Evropského parlamentu.

Kohoutova tvář: Demonstrace, podvody, mystifikace…

 Lukáš Kohout má za sebou pestrou kariéru podvodníka a manipulátora. Poprvé se o něm veřejnost dozvěděla v roce 2002. Od té doby Kohout nevynechal jediné příležitosti, kdy se mohl předvádět před kamerami nebo fotoaparáty.

Do prvních velkých podvodů se Kohout pustil před dvanácti lety, kdy začal vystupovat jak asistent Hany Marvanové. Ve stejné době se také stal nechvalně proslulým létajícím asistentem. Začal se totiž vydávat za asistenta tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana a jeho jménem objednával lety po celém světě. Vybíral si přitom velmi exotické destinace, za peníze daňových poplatníků navštívil například Thajsko nebo Srí Lanku. Jen let na Srí Lanku měl vyjít na více než dva 
a půl milionu korun. Celou škodu Kohout nikdy neuhradil.

Za své létání po světě byl odsouzen na 27 měsíců nepodmíněně, po 17 měsících byl ale na podmínku propuštěn.
Vzorný život ale nevedl ani v následujících letech. Například v roce 2004 se vydával za mluvčího CzechTeku.

V následujících několika letech se odmlčel. Znovu vstoupil na scénu až v létě roku 2011, kdy na Šluknovsku vypukly protiromské demonstrace. Kohout se postavil do čela největších protestů, při kterých městem pochodovalo k romským ubytovnám na několik tisíc lidí.  Pochody skončily střety s policií.

Velmi často se ani nenamáhal pochod nahlásit. Když jej policisté zastavili, odvětil jim, že si jde do supermarketu pro párky, protože je mají ve slevě.

Následně měl údajně spolupracovat s tehdejším krajským radním pro školství Petrem Jabubcem a dělat pro něj, jak sám uvedl, černo práci. Pravděpodobně nejznámější akcí z té doby je pověšení mrtvé kočky na kliku domu tehdejší ředitelky litoměřického gymnázia Evy Bulasové. Akci mrtvá kočka měl mít v říjnu 2011 na svědomí právě Kohout. Bulasová měla tehdy spory především se studenty a jejich rodiči, kteří požadovali její odstoupení. Na její stranu se ale postavila tehdejší krajská rada a Kohout měl tyto akce dělat na její podporu. Bulasová sama post ředitelky litoměřického gymnázia sama opustila, prý ze zdravotních důvodů.