Bylo 30. listopadu 2013, kolem půl jedenácté dopoledne. Na chodbě domu č. 71/3 v ulici Střelecká v Rumburku Neufuss nejprve napadl bratra, kterého udeřil pěstí do krku a hlavy. Potom doslova v amoku napadl svoji více než sedmdesátiletou matku, a křičel na ni, že ji zabije.

To byl jenom začátek hrůzného útoku. Potom matku chytil a doslova s ní mlátil 
o zeď, potom ji udeřil pěstí do obličeje až upadla na zem, a peklo pokračovalo. Ženu, která mu dala život, udeřil pěstí do obličeje, několikrát ji kopl do trupu a hlavy nohou obutou do těžké pracovní boty. Způsobil ji těžká zranění hlavy a zlomil jí žebra.

Přitom věděl, že jeho matka je těžce nemocná. Byl v drogovém amoku, ovlivněn pervitinem.

Syn by matku umlátil 
k smrti nebýt sousedů, kteří volali policii. U těžce zraněné   ženy selhávaly základní životní funkce, takže musela podstoupit neodkladné operace a léčení na jednotce intenzivní péče.

Zdravotní pojišťovna vyčíslila náklady na léčbu na  téměř 300 tisíc korun.

Není to příběh šílenství, ale pervitinu. Syn těžce zraněné ženy se přiznal k útoku. Uvedl, že den předtím si aplikoval pervitin asi za částku 500 Kč.

Svědci se shodli na tom, že ještě před rokem byl obžalovaný slušný člověk. Chodil do práce, žil s matkou v družstevním bytě. Jenže, když šla matka do nemocnice a měl svěřené peníze, začal si kupovat pervitin. Matce ukradl šperky a z vkladní knížky vybral přes 80 tisíc korun.
Podle znalců při útoku došlo u mladíka k nepodstatnému snížení rozpoznávacích schopností a k podstatnému snížení schopností ovládacích.

Obviněný je schopen neužívat drogy, ale také je schopen i vyhledat léčení, pokud bude chtít. Jeho problémy jsou v přímé souvislosti s užíváním stimulačních drog. Pokud nebude drogu brát, nebudou se u něho prohlubovat negativní osobnostní rysy obviněného, a že může žít běžným způsobem. Ochranné léčení není potřeba.

U soudu odmítl vypovídat, odkázal na to, co vypověděl na policii. Bylo vidět, že to, co způsobil, těžce nese.

U soudu předsedkyně trestního senátu Kamila krejcarová přečetla policejní protokoly z výslechu obžalovaného. Tehdy uvedl, že kvůli tomu, jak se choval, musel asi týden před incidentem opustit byt, ve kterém do té doby žil s matkou. Když přišel 30. listopadu 2013 a chtěl jít za matkou, nejprve bouchal do dveří, ale nikdo neotevíral. Aby si ukrátil dlouhou chvíli, vzal do ruky koště a zametl na chodbě.
Nakonec se dočkal, ale rozčílilo ho, když uviděl, že bratr ještě s jedním mužem vyměňují u dveří do bytu zámek.